Gjërat që e bëjnë një grua të heq dorë nga partneri i saj edhe nëse e do atë

Life style

Gjërat që e bëjnë një grua të heq dorë nga partneri i saj edhe nëse e do atë

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 17:27
Ilustrim

Nëse një grua është e dashuruar, ajo jep gjithçka në një lidhje! Por, kujdes! Çdo gjë ka një kufi dhe kur kufijtë e caktuar kapërcehen, ajo pa asnjë dyshim do e lërë burrin që do pa u menduar dy herë. Mund të jenë gabime që burrat i bëjnë edhe pa qëllim, por janë pikërisht këto që i detyrojnë gratë t’i lënë ata edhe pse i duan…

Ai nuk dëshiron t’i ndryshojë gjërat

Nuk është se një grua do gjithmonë që marrëdhënia e saj romantike të jetë një udhëtim me makinë, por është e rëndësishme të lini hapësirë për gjëra të reja. Nëse një nga partnerët dëshiron që të shkojë në të njëjtin restorant çdo ditë, ose të udhëtojë në njëjtin vend për të mos dalë nga zona e tij e rehatisë, e sigurt që partnerja do të mërzitet dhe do e lërë.

Ai ju akuzon se keni pritshmëri të larta

Kur një grua po mendon për ndarje nga i dashuri i saj, ka të ngjarë që ajo ka bërë shumë përpjekje për të shpëtuar këtë marrëdhënie. Por, nëse partneri nuk pranon të diskutojë gjëra që e shqetësojnë atë dhe, në të njëjtën kohë, të ankohet për kërkesat jorealiste, kjo është koha e duhur për t’i prishur gjërat.

Ai anulon takimet me ty për të dalë me miqtë

Nuk ka shumë për të shijuar kur i dashuri ju lë vetëm një fundjavë, qëndron vonë jashtë, injoron telefonatat tuaja, etj. Nëse ai është mësuar të anulojë takimet dhe të kalojë kohë me miqtë e tij, një grua do të fillojë të kuptojë se ky është një sinjal se ajo ka pak rëndësi në jetën e tij.

Ai vepron në fshehtësi

Nëse ai vepron sikur të ketë diçka për të fshehur, ai padyshim që po mashtron. Edhe nëse nuk është ky rasti, kushtojini vëmendje kur partneri shmang mesazhet kur është afër jush, bisedon me detaje të paqarta rreth planeve të tij ose bëhet mbrojtës kur pyetet se ku ishte. Mungesa e ndershmërisë do bëjë që çdo grua të dëshirojë të kërkojë një marrëdhënie tjetër, më të qëndrueshme.

Ai nuk është kurrë pranë jush kur ju keni nevojë për të

Jo domosdoshmërisht do të thotë që një burrë është jashtë qytetit ose me miqtë, pasi ai mund të jetë i ulur para të dashurës së tij, por nuk do të jetë i pranishëm kur dëshiron të flasësh për gjëra që kanë rëndësi ose që të shqetësojnë.

Ai ju bën të ndjeheni si nëna e tij

Një fëmijë-burrë nuk i ndjek më planet, nuk dëshiron kurrë biseda për të rritur dhe fajëson partneren e tij se është i lodhur. Në këtë lloj marrëdhënieje, çdo grua do të lodhet shpejt nga përpjekjet për të hequr përgjegjësinë nga vetja, të bërit justifikime për të dhe do të fillojë të kërkojë një burrë të rritur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat