Shenjat e një miku të rremë, ja se si të njohësh një person ziliqar

Life style

Shenjat e një miku të rremë, ja se si të njohësh një person ziliqar

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 18:35
Foto ilustrim

Një mik i rremë është gjithmonë i zënë kur nevojitet ndihma e tyre. Gjërat urgjente grumbullohen mbi të! Por një mik i rremë vazhdimisht kërkon ndihmë dhe pjesëmarrje, pavarësisht mundësive tuaja. Ai nuk e vlerëson kohën tuaj, nuk e respekton pushimin tuaj.

Ai mund të telefonojë në pesë të mëngjesit vetëm për të shprehur problemet e tij. Ose kërkon para, edhe nëse jeton financiarisht më mirë se ju. Ose kërkon një udhëtim, bëni punë të pista ose të mërzitshme, thjesht sepse nuk duan të paguajnë.

Për punën e bërë, miku i rremë në fillim falenderon ngrohtësisht, por ai kurrë nuk do të paguajë ose faleminderojë qoftë edhe me një çokollatë, ju jeni miq! Një mik i rremë tallet me ju para të gjithëve dhe ju kritikon para të gjithëve. Dhe shton: “Ky jam unë!” Një mik i rremë ju tregon gjërat e këqija që thonë për ju, ai i dëgjoi ato personalisht, por nuk i kundërshton.

Një mik i rremë e zhvlerëson përparimin tënd. Ju tregon se ky sukses nuk do të zgjasë shumë. Ju do të filloni pirjen e duhanit dhe shtimin e peshës përsëri. Dashuria është një iluzion që do të tretet dhe do të jetë e vështirë për ju të punoni si shef, pasi të gjithë do t’ju urrejnë! Një mik i rremë ju tregon të tjerëve për jetën tënde të dashurisë. “Aksidentalisht” zbulon sekretet që keni ndarë.

Dhe pastaj ai thotë pafajësisht: Oh më fal, unë e thashë pa dashje atë! Një mik i rremë përdor njohuritë dhe lidhjet tuaja pa e ditur ju. Miku i rremë është xheloz. Ai inkurajohet nga dështimet tuaja. Ai thotë: “Të thashë!”

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat