Ndjenja më e keqe është kur një person ju lëndon dhe nuk i intereson

Life style

Ndjenja më e keqe është kur një person ju lëndon dhe nuk i intereson

Më: 23 tetor 2020 Në ora: 12:52
Ilustrim

Dua që ju të dini se më lëndoni. Ndoshta nuk ndiheni fare fajtor dhe nuk dini se çfarë po kaloj për shkakun tuaj. Vuaj edhe më shumë sepse ti sillesh sikur nuk ke bërë asgjë. Ndoshta nuk jeni të vetëdijshëm për situatën ose është egoizmi juaj. Unë nuk di çfarë të mendoj. Ju interesoheni vetëm për lumturinë tuaj. Nëse jeni të lumtur, nëse jeni mirë, asgjë nuk mund t’ju shqetësojë.

Ndonjëherë dua që ju ta ndjeni këtë dhimbje që po ndiej tani. Unë dua që ju të shihni çdo natë lotët e mi, se si unë sillem rreth njerëzve të tjerë. Ju më keni paralizuar në një mënyrë të çuditshme sepse zemra ime e thyer nuk lejon që të më afrohet askush tjetër. E di që nuk isha e tillë më parë, para se të më lëndonit.

Edhe sikur të të tregoja atë që më bëre, nuk do të ndjeheshe fajtor. Ju nuk e dini se si ndihesh kur dikush largohet pa shpjegime. Askush nuk e meriton atë. E di që do të fajësonit dikë tjetër. Asnjëherë nuk e keni menduar se jeni ju. Pse njerëzit i lëndojnë ata që i duan më shumë? Nëse do të shihje dhimbjen time, gjërat do të kishin shkuar ndryshe. E di që nuk mund të kurseni atë që nuk është menduar të jetë, por pse nuk i ndani problemet tuaja me mua?

Ndoshta mund të ndihmoja. Të paktën do ta bëja. Por ju iknit nga problemet. Nëse thoje “Më fal”, mund të kishte qenë ndryshe, por kurrë nuk ke dashur ta marrësh fajin përsipër. Edhe pse do të ishte më lehtë për mua t’ju fal nëse kërkoni falje. Unë gjithashtu do të ndaja për fajin tuaj. Thjesht për të vazhduar më tej. Unë do ta kapërcej këtë dhimbje.

Por një ditë do ta kuptoni që keni gabuar dhe ky mendim do t’ju ndjekë. Ndoshta një ditë do kuptosh se ndjenja më e keqe është kur një person të lëndon, por nuk i intereson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat