Kurrë nuk keni dëgjuar për të, është fantastike: Poza 77 është ajo që duhet ta provoni

Life style

Kurrë nuk keni dëgjuar për të, është fantastike: Poza 77 është ajo që duhet ta provoni

Nga: D.B. Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:36
Foto Ilustrim

Pozita e vjetër, e njohur mirë 69 tani ka konkurrencë serioze.

Mos u brengosni, për atë pozitë nuk është e thënë që patjetër të jeni femër nga goma apo akrobate cirku.

Është e ngjashme me “pozitën e lugës”, përkatësisht ka marrë emrin për shkak të bashkimit të trupave të partnerëve derisa janë në atë pozitë.

Për të arritur këtë ekstazë numerike, shtrijuni të dy në krah (anash) ashtu që partneri të jetë pas jush, dhe shikoni të dy në të njëjtin drejtim.

Pastaj vendosni të dy këmbët përreth këmbës së sipërme të mashkullit, dhe kur ai të hyjë në ju, shkoni me vithe drejt tij.

Atëherë shtrini lehtë këmbët në këndin prej 45 gradësh nga trupi, mirëpo qëndroni “të lidhur”.

Kërdhokullat janë vazhdimisht në lartësi të njëjtë dhe lakoni ngadalë – ashtu që të udhëhiqni gjatë ngjarjes.

Tingëllon e komplikuar – mirëpo në praktikë është shumë më e thjeshtë se sa kështu “e shkruar në letër”.

Në atë pozitë stimulohet drejtpërdrejt pika G. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat