Si të bëni një maskë me kungull për fytyrën

Life style

Si të bëni një maskë me kungull për fytyrën

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 00:20
Foto ilustrim

“Kungulli ka shumë përfitime,” tha për Prevention Ava Shamban, një dermatologe e certifikuar me bazë në Kaliforni

“Kungulli përmban vitaminë A, C dhe E, të cilat hidratojnë, forcojnë dhe mbrojnë lëkurën.”

Përbërësit e recetës së saj:

– 2 filxhanë me kungull pure
– 4 lugë gjelle me kos të thjeshtë
– 1/3 filxhan me bajame të bluara imët
– 4 lugë gjelle me mjaltë
– ¼ lugë me vaj ulliri

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.

Vendoseni në lëkurë të pastër dhe lëreni të veprojë për 5- 10 minuta.

Pjesën tjetër të maskës mund ta vendosni në frigorifer.

Hiqeni me një leckë të pastër mikrofibre dhe vazhdoni me kremin tuaj hidratues të preferuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat