Këto ushqime po shkatërrojnë lëkurën tuaj

Life style

Këto ushqime po shkatërrojnë lëkurën tuaj

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 15:57
Foto ilustrim

Kremra, ilaçe, pastrues dhe maska – keni një dollap plot me to, megjithatë rrudhat dhe puçrrat nuk duket se po largohen. Ju nuk jeni vetëm, pasi ka shumë prej nesh të dëshpëruar që kërkojnë produktin e duhur për një lëkurë të pastër, me pamje më të re. Por e vërteta është se ju jeni duke kërkuar në vendin e gabuar, shkruan Eat This, Eat That.

Është koha të shikoni thellë brenda – brenda frigoriferit tuaj.

Këto gjashtë ushqime më poshtë mund të mos prishin përpjekjet tuaja për humbjen e peshës, por ato thjesht mund të shkatërrojnë lëkurën tuaj.

Ushqimet më të këqija për lëkurën tuaj janë kafja, ushqimet e detit, ngjyruesit artificial, alkooli dhe sheqeri. Duhet të përpiqeni t’i shmangni ose të zvogëloni konsumin nëse po përpiqeni të pastroni, ndriçoni dhe forconi lëkurën tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat