Si të pushosh ta dashurosh atë që nuk të do?

Life style

Si të pushosh ta dashurosh atë që nuk të do?

Nga: D.B. Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 17:23
Foto Ilustrim

Dashuria mund të dhembë, ndërkaq kështu ndodh kur dikujt ia dhurojmë zemrën, i cili nuk ndien asgjë për ne.

Është e vështirë të marrësh veten, ndërkaq këto janë mënyra të sigurta që të liroheni nga dashuria e pakthyer.

Koha shëron çdo gjë

Është e vështirë të lirohesh nga dashuria e paplotësuar për një apo dy ditë. Është e vështirë të jesh e refuzuar.

Qani, bërtisni, bëni çdo gjë që lehtëson dhembjen.

Biseda gjithashtu është ilaç

Pranojeni realitetin. Fatkeqësisht kjo është kështu – ai nuk ju do. Nuk mund t’i kontrolloni ndjenjat e tij dhe nuk mund askënd ta detyroni t’ju dashurojë.

Pranojeni këtë realitet, më shpejt do të ngushëlloheni.

Distancohuni

Asgjë nuk dhemb më shumë se kur çdo ditë e shihni dashurinë e pakthyer. Prandaj shmangeni sa më shumë që të jetë e mundshme.

Fshini kontaktet e tij dhe mos e ndiqni në rrjetet shoqërore.

Optimizmi shëron

Merrni qëndrimin që nuk e meritoni lidhjen me dikë i cili nuk ju vlerëson sa duhet.

Sa më parë që harroni dashurinë e vjetër, më shpejt do të njihni dashurinë e re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat