Fuqitë psikike të secilës shenjë të zodiakut

Life style

Fuqitë psikike të secilës shenjë të zodiakut

Më: 16 janar 2021 Në ora: 15:20
Foto ilustrim

Të gjithë kemi dyshime se kemi brenda nesh një aftësi të lindur psikike. Disa si Dashi janë famëkeq për të qenë në vendin e duhur, ne kohën e duhur, ndërsa të tjerët si Peshorja duket se i njohin njerëzit më mirë sesa ata e njohin veten e tyre.  Ja se cilat janë fuqitë psikike të secilës shenjë të zodiakut.

Dashi

Vendi i duhur, koha e duhur

Aftësia juaj psikike po gjen gjënë tjetër të madhe. Për shembull, ndërsa thjesht ecni pa qëllim, ju shkoni në një aheng dhe zbuloni një interpretues që po e përsos aktin e tij përpara dhjetë miqve dhe disa familjeve, i cili do të shesë bileta koncerti në vlerë prej miliona dollarësh vitin e ardhshëm. Ju jeni një magnet talenti!

Demi

Ndjenja e kufirit të padukshëm

Demi godet thellë në kuptimin e kufijve. Ju shmangni tensionin duke mos kaluar kurrë vijën e padukshme të sjelljes së pranueshme që vendos çdo person. Ju mund të kuptoni kur dikush po përpiqet të kapërcejë pengesat tuaja personale dhe janë të patrembur në përballjen me këto bashkëbisedime para se ata të thellohen shumë.

Binjakët

Gjetja e fjalëve

Binjaku është shumë i lidhur me pesë shqisat, aq fuqimisht, saqë pothuajse nuk nevojitet shqisa e gjashtë. Binjaku është një folës i natyrshëm i fjalëve të duhura. Shpesh do të pyeteni: “Nga e dini atë?” dhe nuk kanë asnjë përgjigje konkrete. Ju thjesht e dinit. Shqisa juaj psikike tërheq fjalët e duhura nga ajri i hollë.

Gaforrja

Të besosh në zorrën tënde

Arsyeja pse e dini se çfarë do të ndodhë, psikikisht, është se ndjeshmëria juaj emocionale është në gjendje të ndiejë atë që të tjerët po ndiejnë. Nëse ndieni që një ngacmues është në të vërtetë provues nën një sjellje agresive, agresiviteti juaj do të shihet si trimëri kur në të vërtetë ishte empati psikike në veprim.

Luani

Koha është gjithçka

Ju jeni të lidhur, psikikisht, pothuajse magnetikisht, me ritmin e jetës, moment pas momenti. Ju e dini saktësisht kur të paraqiteni. Nëse festa fillon në orën 6:00 të mbrëmjes dhe ju nuk arrini atje deri në orën 9:30, papritur, probleme të mërzitshme do të fillojnë’. Ju e dini kur të mbërrini kur të flisni dhe kur të bëni lëvizjen tuaj.

Virgjëresha

Mundësitë e ndjenjës dhe kërcënimet

Aftësia juaj për të njohur informacionin para se të lëshohet dhe për të formuluar një prognozë të saktë mund të duket si një goditje gjeniale. Ndjesia juaj psikike për atë se si do të duket ndërtesa vitin e ardhshëm ju lejon të dini se kur të zhvendoseni në një lagje që do të jetë një vend më i mirë për të krijuar një familje.

Peshorja

Njohja e të tjerëve më mirë se veten

Aftësia juaj psikike është të lexoni njerëz të tjerë, të kuptoni motivet e tyre dhe të dini se cila do të jetë lëvizja e tyre e radhës edhe para se ata ta dinë. Por ka një pikë të dobët. Është pasqyra. Ju nuk e njihni veten mjaft mirë për të parë arritjet tuaja në dritën e duhur. Ju gjithashtu e humbni shqisën tuaj të gjashtë kur dikush ju afrohet.

Akrepi

Filtrimi i shtresës sipërfaqësore

Uria juaj për afeksion të thellë ka një shprehje fizike intensive. E folura është pothuajse gjithmonë një bezdi. Fjalët ju pengojnë në ndjekjen e pasionit dhe ju njihni një flirt nga dikush që dëshiron vërtet dashuri. Aftësia për të lexuar epshin dhe për ta mbështjellë atë është fuqia juaj psikike dhe ju mund ta kuptoni kur dikush është vërtet i interesuar edhe për një mik.

Shigjetari

Parashikim suksesi

Shenja juaj ka një optimizëm të natyrshëm sepse e di saktësisht se ku janë mundësitë. Ndërsa njerëzit e tjerë shikojnë grafikët dhe punësojnë konsulentë, ju tashmë e dini se ku dhe kur duhet të luani, qoftë në biznes apo në dashuri. Shkalla juaj e suksesit në ndjekjen e fitimeve është e lakmueshme.

Bricjapi

Njohja e ritmit

Disa njerëz papritmas pushojnë së bëri atë që po bëjnë. Ata lënë punën e tyre dhe lëvizin. Ata shesin shtëpinë. Bricjapët e njohin psikikisht ritmin e jetës. Kur është koha të rriteni, ju filloni para se të ketë ndonjë të dhënë ose ndonjë informacion të disponueshëm. Ju bëni ndryshime rrënjësore në jetën tuaj në kohën e duhur dhe ngjitni shkallët e suksesit me një ritëm të qëndrueshëm.

Ujori

Lexim i mendjes

Aftësia për të marrë atë që dëshiron nga njerëzit e tjerë është talenti i lindur i një Ujori dhe e përdor atë si një formë arti. Ju mund të kërkoni atë që dëshironi, por tashmë e dini se çfarë kërkon personi tjetër dhe mund t’i paketojë nevojat dhe dëshirat tuaja si dëshirat e tyre.

Peshqit

E sheh foton në tërësi

Peshqit janë larg nga shenjat më psikike të zodiakut. Pasqyra e madhe është specialiteti juaj. Ju e dini se ku duhen vënë të gjitha pjesët e enigmës. Trillimet shkencore dhe dimensionet e tjera janë fakte dhe ju mund t’i vizitoni ato përmes vizioneve intensive, duke kanalizuar të vërteta më të mëdha tek të tjerët të lidhur me planin tokësor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat