Kini kujdes! Tharja e rrobave brenda në dhomë po ju rrezikon seriozisht shëndetin

Life style

Kini kujdes! Tharja e rrobave brenda në dhomë po ju rrezikon seriozisht shëndetin

Më: 27 janar 2021 Në ora: 09:54
Foto ilustrim

A e dini se është e dëmshme për shëndetin tonë nëse i thajmë rrobat brenda në dhomë?

Sipas shkencëtarëve, ky veprim e bën shtëpinë më të lagësht, e bën një mjedis të përshtatshëm ku myku dhe kërpudha të tjera duan të jetojnë.

Shkencëtarët nga Anglia kanë zbuluar se tharja e rrobave në shtëpi shkakton probleme të frymëmarrjes.

Uji nga rrobat shkon në ajër duke e bërë atë më të lagësht. Gati 2 litra ujë qarkullon në ajër vetëm nga rrobat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat