Shokon studimi: Një 1 në 4 çifte nuk e bënë këtë në krevat

Life style

Shokon studimi: Një 1 në 4 çifte nuk e bënë këtë në krevat

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Duket pak e çuditshme por edhe “qesharake” por sipas një anketimi me mbi 2.000 çifte rezulton se rreth 1 në 4 çifte herë pas herë nuk flenë në të njëjtin krevat për shumë arsye.

Studimi është bërë në Britani por të dhëna të ngjashme vijne edhe nga vende të tjera, duke nënkuptuar se është një problem global.

Po ashtu studimi tregoi se prindërit të paktën 5 herë në muaj marrin edhe fëmijët e tyre që të flenë me ata na të njëjtin krevat. Sipas këtyre të dhënave 28% e çifteve që flenë të ndarë treguan se kishin më pak marrëdhënie mes tyre.

Ndërkohë, 31 % e këtyre çifteve thanë se nuk ju kanë treguar familjarëve, miqve apo të afërmve të tyre për këtë zgjedhje apo për problemet qe kanë. Ekspertët, në përfundim të këtij studimi, shprehen se duke qenë se kalojmë 1/3 e kohës në shtrat do ishte më mirë që çiftet të zgjidhin keqkuptimet dhe problemet mes tyre dhe të bëjnë një gjumë të rehatshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat