Shenjat që tregojnë se ai nuk ju do më

Life style

Shenjat që tregojnë se ai nuk ju do më

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Kur një lidhje merr fund është e vështirë ta kuptosh atë. Sidoqoftë, ka disa shenja që tregojnë se ai nuk ju do më. Këto janë detaje, ndonjëherë gjëra të vogla, të cilat mund dhe duhet të pasqyrojnë një transformim të ndjenjës.

Komunikimi mungon. Një nga shenjat më të sigurta të një marrëdhënieje në rënie është mungesa e komunikimit. Kjo mund të shkojë nga ai që ju injoron sa herë që është e mundur, në mungesën e interesit për të folur ose të ndajë ndonjë gjë me ju.

Nuk ka intimitet. Ai duket i irrituar nga fjalët e ëmbla që i pëshpëritni në vesh. Ato shenja të vogla dashurie duket se nuk ekzistojnë më. Mbajtja e duarve, një puthje e vjedhur, një përqafim nga pas, shikimi në sytë e njëri -tjetrit ose përqafimi… ai kurrë nuk duket të jetë në humor.

Gjithçka e jotja e mërzit atë. Ai ra në dashuri me veçoritë dhe zakonet tuaja. Ai e donte gëzimin tuaj, pasionin, zakonet tuaja … pothuajse gjithçka tuajën. Por tani, çdo gjë e vogël që thoni ose bëni duket se e irriton atë.

Ai dëshiron që ju të ndryshoni. Nëse ai papritmas ankohet shumë për zakonet tuaja ose llojin e personit që jeni dhe vazhdimisht përpiqet t’ju ndryshojë, ka një problem. Ai është hiperkritik dhe shpesh ju thotë të ndryshoni. Mund të filloni të ndiheni sikur nuk jeni të mjaftueshëm për të.

“Tallja”. Ai duket se nuk ka mëdyshje të tallet me gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju. Disa nga interesat, zakonet ose këndvështrimet tuaja mund të mos jenë të njëjta me të tijat, por nëse ai nuk i respekton zgjedhjet tuaja, mund të jetë sepse dashuria e tij për ju është zbehur.

Ai ju krahason me gratë e tjera. Kjo është veçanërisht e dhimbshme. Nëse i gjen gratë e tjera më të bukura, më të zgjuara, më seksi ose më të talentuara se ju, ai nuk ju sheh si dikur. Ai ka humbur respektin për atë që jeni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat