Horoskopi 14 Tetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Life style

Horoskopi 14 Tetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 05:45
Foto ilustrim

Dashi

Hëna në Ujor do të sjellë intensitet në marrëdhëniet tuaja miqësore. Kjo është një kohë për ju që të synoni stabilitetin. Shmangni miqësitë që duket se ju tërheqin në drejtime negative. Përqendrohuni në qëllimet tuaja.

Demi

Dita do të sjellë energji të reja në sektorin e karrierës. Mund të shfaqen disa probleme që përfshijnë sulme ndaj jush, por ju mund t'i ktheni në favorin tuaj dhe të krijoni aleanca të reja me shefat dhe mbikëqyrësit për t'ju sjellë përsëri në pozitë të mirë.

Binjakët

Ka shumë raste kur idetë ju shkaktojnë konfuzion. Ju mund të jeni shumë të ndikuar nga idetë e reja që po lundrojnë rreth jush, por kjo nuk do të thotë se ju jeni lehtësisht të manipulueshëm. Tani për tani mendja juaj është e hapur për mënyra të reja të të vepruarit veçanërisht në dashuri.

Gaforrja

"Zoti të jep dhe të merr," është motoja juaj. Një dhuratë që menduat se do të merrnit nuk do të vijë për ju, por në të njëjtën kohë, një bekim do të shfaqet në jetën tuaj në një mënyrë që nuk e kishit ëndërruar kurrë!

Luani

Ju duhet të vendosni se çfarë dëshironi. Nuk është koha për të luajtur lojëra ose për të anuluar një zgjedhje të rëndësishme që ndryshon jetën. Hëna dhe Saturni në sektorin tuaj të marrëdhënieve martesore është një sinjal për të hedhur themelet e dashurisë tani edhe nëse jeni beqarë. Mos e jeto jetën si dikush që nuk je.

Virgjëresha

Filloni ta bëni shëndetin dhe mirëqenien tuaj fizike një përparësi, dhe jini të kujdesshëm pasi kohët e fundit i keni neglizhuar vizitat te mjeku. Marrja e rrezikut nuk këshillohet. Saturni mund të jetë problematik dhe ju bën të ndiheni më të lodhur se zakonisht. Pushoni dhe bëni atë që duhet të bëni: flini mirë, hani më mirë dhe sigurohuni që të pini ujë mjaftueshëm.

Peshorja

Dje mund të jeni ndjerë super krijues, por sot pyesni veten se ku shkoi gjithë frymëzimi juaj? Ju nuk do të jeni gjithmonë plot ide të freskëta, por kjo është në rregull.  Përdoreni këtë kohë për t'u relaksuar dhe kushtojini më shumë kohë vetes suaj.

Akrepi

Ju mund të mos keni kohë për të gjithë, por ju mund të zgjidhni të jeni përzgjedhës se cilëve persona duhet t'i jepni përparësi. Nuk ka asgjë të keqe ta trajtosh vetën me komplimente herë pas here. Të qenit gjithmonë modest mund të krijojë përshtypjen e gabuar tek njerëzit me të cilët bashkëpunoni.

Shigjetari

Kini kujdes me sa guxim e shprehni mençurinë. Keni shumë njerëz rreth vetes që nuk duan t'ju shohin mirë. Jo të gjitha situatat janë të njëanshme, dhe pavarësisht përvojës dhe eksperiencës tuaj mund të lindin probleme të jashtëzakonshme.

Bricjapi

Nëse keni gjëra që për të shitur, është koha e shkëlqyeshme për të vendosur një reklamë ose për t'i nxjerrë në një ankand. Prona mund të jetë një investim vërtet i mirë për ju, dhe nëse nuk keni aftësinë financiare për të blerë një vend tuajin, konsideroni të filloni të kërkoni dhe kurseni më intensivisht.

Ujori

Ka tema që mund të studioni për t’ju ​​ndihmuar të pozicionoheni si ekspertë në fushën tuaj ose për të rritur aftësitë tuaja për të gjetur një punë të re që do t’ju ​​pëlqejë të bëni.

Gjërat që kanë qenë të pafrytshme për jetën tuaj dhe ju kanë bërë të humbisni kohë nuk duhet të investohen më.

Peshqit

Kjo është një kohë serioze reflektimi për ju, dhe madje mund të ndiheni të vetmuar emocionalisht. Mos e mbushni kohën tuaj me njerëz që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Ju nuk keni nevojë të jeni me individë që janë atje fizikisht, por ju bëjnë të ndiheni vetëm emocionalisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat