Rrëfehet 56-vjeçari: Dikur bënim seks të nxehtë, por tani po ndihem i mjerë kur ...

Life style

Rrëfehet 56-vjeçari: Dikur bënim seks të nxehtë, por tani po ndihem i mjerë kur ...

Nga: Bota sot Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:34
Foto ilustrim

Një burrë 56-vjeçar, ka rrëfyer problemin e tij me të dashurën në shtrat. Ai ka treguar për “The Sun” se bën seks me të dashurën vetëm një herë në tre muaj, duke thënë se kjo po e bën të ndihet i mjerë, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë:

E dashur psikologe: Unë nuk di si ta ruaj jetën time seksuale.

Unë jam 56-vjeçar, e dashura ime është 52-vjeçare dhe ne jemi bashkë qe dhjetë vjet. Dikur bënim seks shumë të mirë dhe të rregullt.

Por gjatë viteve të fundit, kjo ka ndodhur gjithnjë e më pak. Jam me fat nëse jemi intim një herë në tre muaj.

Ne të dy kemi kaluar një kohë stresuese. Kam humbur babanë tim nga Covid-19 dhe ajo po kalon menopauzën, e cila ka goditur epshin e saj.

Ndonjëherë e kam të vështirë të arrij ereksionin. Unë e di që seksi nuk është përfundimisht një lidhje, por kjo po më bën të mjerë.

A ka mbaruar seksi për ne tani?

Përgjigjja e psikologes:

Stresi, plakja dhe ndryshimet hormonale mund të ndikojnë në epshin dhe funksionin seksual. Keni të bëni me të tri. Por, është e mundur të kesh seks të mirë në çdo moshë.

Mundohuni të mos bëni presion mbi veten tuaj. Kjo vetëm i bën gjërat më keq.

Ndoshta e dashura juaj mund të pyesë mjekun e saj për HRT. Dhe ju duhet të shihni mjekun tënd për ereksionet tuaja.

Paketat e mia mbështetëse “Ereksionet, menopauza dhe seksi i nxehtë në çdo moshë” janë plot këshilla dhe mbështetje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat