Të heqin dorë? Kurrë! Këto shenja horoskopi janë më punëtoret dhe këmbëngulësit!

Life style

Të heqin dorë? Kurrë! Këto shenja horoskopi janë më punëtoret dhe këmbëngulësit!

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Asgjë dhe askush nuk mund të qëndrojë mes këtyre njerëzve dhe qëllimeve të tyre.

Dashi

Të lindurit e Dashit, megjithë reputacionin e tyre si tipa eksplozivë, janë dashamirës të planeve të mëdha kur bëhet fjalë për qëllime të veçanta personale, kështu që ata e urrejnë ndjenjën e kufizimit nga rrethanat ose njerëzit e tjerë!

Këmbëngulës deri në fund, Dashi ia kushton pikën e fundit të djersës asaj që do, edhe nëse kjo do të thotë të përfundojë plotësisht i rraskapitur dhe madje të mos ia dalë. Dashi është i frustruar nga rrëzimet, por të paktën i pëlqen të shikojë prapa dhe të dijë se ka dhënë gjithçka.

Ndërsa disa qetësohen, Dashi gjithmonë mendon për hapin tjetër! Kjo veçori e transformon këtë person në një person që është shumë besnik ndaj asaj që ai ose ajo beson që në fillim, i aftë të merret me gjithçka dhe me këdo nëse është e nevojshme.

Demi

Dembelë?  Këto stereotipa të Demit atribuohen vetëm nga ata që nuk kanë parë kurrë njerëz të kësaj shenje kokëfortë për asgjë. E njëjta ndjenjë e kërkimit të sigurisë dhe të mirave në jetë është ajo që e shtyn Demin të mos heqë dorë nga ajo që do!

Këmbëngulja e tij intensive është pikërisht për të siguruar paqen e mendjes për të tjerët. Të qetë dhe analizues, edhe nëse gjithçka duket se po shkon keq, Demi nuk u dëshpërohet pa arsye! Ata gjithashtu i besojnë potencialit të tyre, edhe nëse rrethanat nuk i favorizojnë.

Për mirë apo për keq, Demi ka kaluar disa situata ku është nënvlerësuar. Një gabim, pasi shpirti i tyre luftarak i bën gjithmonë të rishfaqen si feniks, gati për betejën e radhës!

Akrepi

Zjarri për të cilin njihen Akrepat nuk funksionon vetëm brenda katër mureve! Është kjo energji e të dëshiruarit gjithnjë e më shumë që i bën ata njerëz kaq këmbëngulës. Një person Akrep beson se është i denjë për aspiratat që ka dhe e di që vendi i tij në Diell është i ruajtur, gjithçka që duhet të bëjë është të bëjë përpjekje për ta arritur atë.

Në momentet e krizës, akrepat mund të lëvizin katër erërat, duke mallkuar Universin dhe të gjithë të tjerët për dështimin e tyre, por menjëherë ata kthehen në luftë! Të pasionuar deri në ekstrem, Akrepat e vendosin gjithë pasionin e tyre për jetën në betejat me të cilat përballen ditë pas dite.

Bricjapi

Ata kurrë nuk e këndojnë fitoren para kohe! Bricjapët e dinë se lufta është e pamëshirshme, por ndryshe nga shenjat e tjera, aftësia e tyre e mprehtë për të përvetësuar dhe intuita e përhershme i lejon të dinë kohën e duhur për të vepruar dhe për t’u tërhequr.

Sigurisht që nuk janë adhuruesit më të mëdhenj të heqjes dorë, por të lindurit në shenjën e Bricjapit e dinë kohën e duhur për të investuar qëndrueshmërinë e tyre në projekte të tjera, edhe sepse mendjet e tyre janë gjithmonë plot me projekte të reja.

Strategjik deri në ekstrem, Bricjapi lufton edhe kur ka ende shanse për të fituar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat