Shenjat e zodiakut që dashurojnë sinqerisht gjithë jetën

Life style

Shenjat e zodiakut që dashurojnë sinqerisht gjithë jetën

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Ata i japin zemrat e tyre me vështirësi, por kur e bëjnë, është për pjesën tjetër të jetës së tyre.

Këto janë tri shenjat e horoskopit, të cilat sipas astrologjisë dashurojnë sinqerisht:

Gaforrja

Dashuria, shtëpia, partneri dhe fëmijët janë sinonim i Gaforres. Ata ndërtojnë armaturën e tyre çdo vit dhe gjithmonë përpiqen të jenë sa më të fortë dhe të fortë. Kur dashuria ndodh, atëherë ai armaturë prishet. Atëherë ato bëhen thelbi i dashurisë. Nuk ka Gaforre që nuk do të bënte gjithçka, por gjithçka për dashurinë e tij.

Për ta dashuria është njësoj shtëpia, fëmijët dhe partneri. Gaforret pajtohen vetëm me atë “trinitet të shenjtë”. Njëra nuk mund të bëjë pa tjetrën. Kur një marrëdhënie prishet, atyre u duhet shumë kohë që ta harrojnë atë, të tërhiqen në llogoren e tyre dhe të vuajnë.

Bricjapi

Këta janë njerëz që e lëshojnë dashurinë dhe jetën e tyre shumë të vështirë, dhe kur e lëshojnë, atëherë nuk ka “kontroll” për asgjë. Atëherë Bricjapi pragmatik dhe mizor i ftohtë zhduket. Ana e tyre emocionale është aq e fortë, dhe nga ana tjetër aq e dobët, e brishtë dhe e butë sa që sapo të prishet dashuria e madhe, disa Bricjap mbeten vetëm për pjesën tjetër të jetës.

Peshqit

Shenja më sensuale dhe emocionale e horoskopit. Ata japin zemrën, shpirtin dhe trupin sapo i japin për gjithë jetën. Këto janë oqeane emocionesh, dashurie, puthjesh, prekjesh. Kur marrëdhënia prishet, Peshqit qëndrojnë në botën e tyre të imagjinatës për një kohë të gjatë dhe janë ende me atë partner në botën e tyre imagjinare. Ata ende ndjejnë çdo prekje, puthje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat