Për dhëmbë të bardhë iu duhet vetëm një lëvore e bananes

Life style

Për dhëmbë të bardhë iu duhet vetëm një lëvore e bananes

Më: 17 janar 2022 Në ora: 22:51
Foto ilustrim

Banania është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e një banane në ditë do t’ju mbajë më të shëndetshëm.

Do t’iu marrë një minutë ose dy për të pastruar dhëmbët.

Gjithçka që iu nevojitet është një lëvozhgë bananeje.

Fërkojeni atë në dhëmbë dhe mishra përreth dy minuta. Pas kësaj, lani dhëmbët me pastë dhëmbësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat