Muaji i lindjes tregon si jeni në seks!

Life style

Muaji i lindjes tregon si jeni në seks!

Më: 20 janar 2022 Në ora: 14:01
Ilustrim

Nëse kemi menduar gjithmonë pse djemtë e lindur në dimër janë më të çuditshëm se fëmijët e lindur në verë, dhe e anasjella, kur vjen puna në shtrat, epo mos kërkoni më përgjigje sepse do t’jua japim ne. Astrologia Suzie Kerr Wright ka treguar se çfarë tregon muaji i lindjes për jetën seksuale të 12 muajve.

Janar – Këmbëngulës kur u intereson. Të çuditshëm.

Shkurt – Aventurierë. Pasionantë. Të distancuar emocionalisht.

Mars – Kalojnë aq kohë sa duhet në shtrat. Bëjnë séks nëse janë të lidhur shpirtërisht me partnerin. E çojnë marrëdhënien në shtrat në një tjetër nivel intimiteti.

Prill – Të pandalshëm kur u intereson. Japin gjithçka në shtrat. Digjen në shtrat, por kur ka mbaruar, ka mbaruar!

Maj – Duan që séksi të jetë i rehatshëm. Një makinë séksi që nuk mjaftohet lehtë. Duan të bëjnë séks në jastëkë mëndafshi ose nuk bëjnë fare!

Qershor – Provojnë pozicione të reja. Superintensivë. Adhurojnë seksin në telefon.

Korrik – Duan të jenë të lidhur emocionalisht. Besnikë. Duan të japin kënaqësi.

Gusht – Ose ekstremisht egoistë ose ekstremisht bujarë. E urrejnë kur u thua çfarë duhet të bëjnë në shtrat. Tregojnë aftësitë e duhura në shtrat.

Shtator- Pasionantë. Janë gati të provojnë gjithçka. Duan të ndihen të lidhur emocionalisht me partnerin.

Tetor – Bëjnë seks të paparë. Nuk nxitojnë. Janë të mirë në joshje.

Nëntor – Posesivë. Duan të jenë “të zotëruar” nga partneri. Duan të provojnë gjithçka.

Dhjetor – Krijues. Pëlqejnë “lojën me role”. Argëtues.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat