Rrëfimi i burrit: Me gruan bëj seks të mrekullueshëm, por kolegia e punës…

Life style

Rrëfimi i burrit: Me gruan bëj seks të mrekullueshëm, por kolegia e punës…

Nga: B.S. Më: 23 janar 2022 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, i është drejtuar një burrë afër të pesëdhjetave duke treguar një hall të tij për një ndjesi që ka për kolegen e tij të punës.

Ai tregon se është i martuar dhe gruan e tij e dashuron shumë mirëpo një grua tjetër në punë është duke i japur një ndjesi tjetër të bukur, përcjell “Bota sot”.

Sa herë që jam pranë saj, zemra më ndalet dhe ngrihem, ajo është 41 vjeçare, shprehet burri.

Ndërsa psikologia në lidhje me këtë temë thotë se duhet të përqëndrohet në disa gjëra të caktuara pasi nuk mund të i ketë të gjitha.

Ajo i sugjeron që të mos veproj me ndjenja.

Rrëfimi i plotë

Jam e martuar lumturisht, por kam rënë në dashuri me kolegun tim

E dashura psikologe: Jam e martuar me gruan më të përsosur, por jam i pashpresë i dashuruar me një grua në punë.

Nuk i kam thënë kësaj gruaje se si ndihem dhe mendoj se e fsheh mirë, por jam ndjerë kështu për dy vjet dhe është e tmerrshme, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Gruaja ime është jashtëzakonisht e bukur, inteligjente dhe e sjellshme.

Kemi dy vajza të rritura që të dyja janë shumë të suksesshme.

Jeta jonë martesore është ende e shkëlqyer, me seks të mrekullueshëm. Unë jam ende i dashuruar me gruan time.

Jemi të dy në fund të të pesëdhjetave dhe kemi 30 vjet të martuar.

Kolegia ime nuk është veçanërisht e bukur dhe nuk bën shumë përpjekje për pamjen e saj.

Por unë jam i habitur nga personaliteti, humori, zëri dhe besimi i saj.

Sa herë që jam pranë saj, zemra më ndalet dhe ngrihem. Ajo është 41 vjeçare.

Kam bërë gabime në punë duke menduar për të.

Unë thjesht dua që ajo të ndalet. Si t'i largoj këto ndjenja? Jam i thyer.

Përgjigjja e psikologes: Më vjen keq që po vuani.

Ky nuk është thjesht një dëshpërim që keni, por një obsesion jashtë kontrollit që po ndikon në jetën tuaj dhe ka nevojë për ta trajtuar.

Ti e di që nuk mund t'i kesh të gjitha, por duhet ta shohësh për atë që është.

Edhe nëse jeni në një marrëdhënie të shkëlqyer, të gjithë ndihemi të tërhequr nga njerëzit e tjerë ndonjëherë.

Por ne nuk duhet të veprojmë sipas këtyre ndjenjave.

Paketa ime e mbështetjes E grisur mes dy grave? do t'ju ndihmojë ta mendoni këtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat