Mbajeni lidhjen të gjallë përmes këtyre mënyrave

Life style

Mbajeni lidhjen të gjallë përmes këtyre mënyrave

Më: 16 maj 2022 Në ora: 00:57
Foto ilustrim

Rënia në dashuri është e lehtë, por të qëndroni e dashuruar është shumë e vështirë

“Dalja” nga dashuria ndonjëherë ndodhë papritmas, por shpeshherë din të ndodh për shkak se e lini mënjanë lidhjen dhe nuk përpiqeni t’i bëni gjërat të funksionojnë.

Prandaj, është e rëndësishme të dini se si ta mbani lidhjen gjallë dhe të qëndroni të dashuruar, pasi që ia vlen.

Bëni gjëra të reja

Pjesë e të qenit në dashuri është ndërtimi i përvojave së bashku dhe bërja e gjërave të reja është mënyrë e mahnitshme për ta bërë këtë.

Kjo do t’ju jap ndjenja të mira dhe do t’ju lidhë më shumë se kurrë. Zgjidhni një aktivitet, apo bëni çfarëdo tjetër, me rëndësi është të dilni nga rutina.

Filtroni

Filtrimi pa turp dhe i “ndyrë” është mënyrë e mirë për ta mbajtur lidhjen të re…

Prandaj, shtiruni si “budallaqe”, luani lojëra dhe jeta juaj seksuale nuk do të vuajë asnjëherë.

Komunikoni…

Komunikimi është pjesa më esenciale e çdo lidhje dhe kalimi i kohës duke i dëgjuar problemet e njëri-tjetrit dhe brengat, vetëm sa ua forcon dhe mbron lidhjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat