Historia e papritur/ 50 vjeçarja e tronditur nga tradhtia e burrit me të bijën, e gjitha filloi…

Life style

Historia e papritur/ 50 vjeçarja e tronditur nga tradhtia e burrit me të bijën, e gjitha filloi…

Nga: BOTA SOT Më: 22 maj 2022 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, i është drejtuar një 50 vjeçare duke treguar një nga tadhtitë më të rënda që ka përjetuar së fundmi.

Ajo tregoi që burri i saj e ka tradhtuar me të bijën dhe se të njejtit kanë ikur së bashku, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Gruaja ndjehet e tradhtuar duke iu drejtuar psikologes e pashpresë me ngjarjen e ndodhur.

Psikologia i thotë që kjo është ngjarje shumë e rëndë dhe se fajtori është burri i juaj ndërsa i kërkon që të i qëndroj afër vajzës së saj.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: U lehtësova që burri im i dytë shkoi mirë me vajzën time adoleshente, por kurrë nuk më kishte shkuar në mendje që dhjetë vjet më vonë ata do të lidheshin.

Unë jam 50 vjeçare, vajza ime 21 vjeçare, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Babai i saj vdiq kur ajo ishte pesë vjeç. Që atëherë, unë dhe ajo kemi qenë kundër botës - derisa takova burrin tim të dytë.

Ai është 54 vjeçar, ne kemi qenë së bashku për 12 vjet. Ne i morëm gjërat ngadalë. M'u deshën dy vjet për ta prezantuar me vajzën time.

Duhet të isha e sigurt se do të shihja një të ardhme me të. Nuk doja që ajo të lëndohej.

Ajo ishte 11 vjeç kur ata u takuan dhe ai 44. Ata u bënë kaq të afërt gjatë dhjetë viteve të ardhshme. Mendova se kisha gjetur familjen time të vogël perfekte.

Ai ishte i kujdesshëm dhe mbështetës, duke e ndihmuar vajzën e saj të studionte për GCSE dhe nivelet A.

Madje bënin shëtitje të gjata bashkë, vetëm të dy, ndërsa unë rrija në shtëpi duke bërë darkën.

Isha shumë e kënaqur që ajo kishte një figurë baba në jetën e saj. Dhe u ndjeva shumë me fat që gjeta një burrë që e trajtonte atë si të tijën. Ose kështu mendova.

Para nja dy javësh u ktheva nga dyqanet për të gjetur dyert e garderobës së tij të hapura. Rrobat e tij nuk ishin aty.

Kjo ishte e çuditshme, padyshim, por kurrë nuk e imagjinoja se ai më kishte lënë për vajzën time. Ajo jeton në anën tjetër të qytetit.

E kuptova vetëm kur ajo më dërgoi mesazh më vonë atë ditë.

Ajo tha se nuk e shohin më veten si baba e bijë. Ata janë "të dashuruar". Mendova se ishte një lloj shakaje e sëmurë, por asnjëri prej tyre nuk iu përgjigj thirrjeve dhe mesazheve të mia për dy javët e fundit.

Unë as nuk e di se sa kohë ka vazhduar afera e tyre e ndyrë. Dhimbja është e papërshkrueshme.

Ndihem shumë e tradhtuar nga të dy.

Përgjigjja e psikologes: Më vjen keq. Kjo është një situatë e tmerrshme në të cilën gjendesh.

Ajo që bëri burri juaj ishte e gabuar, sigurisht, por përpiquni të mos fajësoni vajzën tuaj. Edhe pse ajo është tashmë një e rritur, ka shumë të ngjarë që burri juaj ta rregullonte atë.

Ajo ishte e pambrojtur, veçanërisht pasi kishte humbur babain e saj biologjik. Burri juaj kishte një pozicion pushteti dhe besimi në rolin e tij si njerku i saj. Ai përfitoi nga kjo.

Ju duhet të ndiheni kaq të zhgënjyer prej tij, por mos lejoni që kjo të prishë marrëdhënien tuaj me vajzën tuaj. Ajo ka nevojë për ju tani më shumë se kurrë.

Edhe pse ajo nuk i kthen telefonatat tuaja, përpiquni ta mbani të hapur atë linjë komunikimi. A ka ndonjë anëtar të besuar të familjes me të cilin do të ishte e gatshme të fliste?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat