E dashura ime shkon në shtëpinë e ex-it të saj, vesh fustane seksi dhe thotë se…

Life style

E dashura ime shkon në shtëpinë e ex-it të saj, vesh fustane seksi dhe thotë se…

Nga: B.S. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

E dashur Deidre: Mendoj se gruaja ime po më merr për budalla, duke pretenduar të luajë si një familje e lumtur, ndërsa vazhdon me ish-in e saj.

Ajo thotë se thjesht po e ndihmon atë si shoqe, por jam i sigurt se ata kanë një lidhje.

Unë jam 32 vjeç dhe gruaja ime është 29. Ne jemi martuar që dy vjet.

Gjithçka shkoi mirë derisa ish i dashuri i saj nga universiteti, i cili është 30 vjeç, e kontaktoi atë në rrjetet sociale.

Ajo më kishte thënë se e kishte trajtuar keq dhe i kishte thyer zemrën, kështu që u habita që ajo dukej e lumtur që dëgjoi përsëri nga ai.

Në fillim, ata thjesht i dërgonin mesazhe njëri-tjetrit. Por më pas ajo filloi të fliste me të në telefon dhe ta takonte për kafe.

Ajo më tha se ishte e gjitha e pafajshme. Me sa duket, ai ka kaluar një kohë të vështirë që kur u nda me partneren e tij dhe ajo po e ndihmon atë të zgjidhë gjërat.

Ajo thotë se ai është në depresion dhe nuk ka asnjë shok përveç saj.

Tani, ajo ka filluar të shkojë në shtëpinë e tij një herë në javë ose më shumë. Ajo është larguar gjithmonë për të paktën dy orë.

Kur thashë se nuk isha e lumtur për këtë, ajo u zemërua dhe tha se duhet t'i besoja asaj.

Madje ajo më akuzoi se isha i pashpirt sepse ai nuk është mirë.

Por ndonjëherë, kur kthehet, ajo mban erë të freskët, sikur të ketë bërë dush.

Një herë, ajo madje më tregoi një fustan të ri, seksi që kishte blerë kur dilnin për të bërë pazar së bashku.

Ajo tha se e mori sepse donte të dukej mirë për mua - megjithatë ajo e kishte provuar atë para tij.

Kur u përpoqa të hyja në mesazhet e saj, zbulova se ajo kishte ndryshuar kodkalimin.

Por ndonjëherë, kur jemi në shtëpi së bashku, gjërat janë vërtet mirë.

Ajo më thotë se sa shumë më do dhe se si dëshiron të fillojë të përpiqet për një fëmijë.

Jam shumë konfuz. A jam i padrejtë apo sjellja e saj është e paarsyeshme?

Deidre thotë: Pavarësisht nëse tradhton apo jo, gruaja juaj nuk po ju trajton me drejtësi.

Ajo ka prioritet shokun e saj mbi ju, sillet në mënyrë të dyshimtë dhe ju mbyll jashtë.

Kur vëni në dyshim sjelljen e saj, ajo përgjigjet duke ju ndezur me gaz - duke ju bërë të ndiheni se jeni fajtori. Kjo është arsyeja pse ju ndiheni kaq konfuz.

Ajo duhet të jetë e sinqertë me ju dhe të marrë parasysh ndjenjat tuaja.

Ajo duhet të kuptojë se martesa është një partneritet dhe kjo do të thotë të mos i fshehim gjërat njëri-tjetrit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat