Këto 6 shenja tregojnë pse nuk e keni gjetur ende dashurinë tuaj

Life style

Këto 6 shenja tregojnë pse nuk e keni gjetur ende dashurinë tuaj

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 23:01
Foto ilustrim

“Jeni të shqetësuar sepse nuk e keni gjetur ende dashurinë? Të qenit beqar për një kohë të caktuar ka përfitimet e veta. Unë personalisht përjetova rritjen dhe vetëdijen më të madhe gjatë viteve të mia si vajzë beqare, dhe ndërsa kishte disa momente të dhimbshme dhe të vetmuara, të gjitha më çuan në një vend ku mund të thyeja disa nga muret e mia dhe të bëja disa punë të brendshme të nevojshme.”

Të jesh beqar nuk është një mallkim dhe të jesh në një lidhje nuk është një kurë. Pavarësisht se në cilën fazë të jetës jeni, është e rëndësishme të bëni një inventar personal – të shikoni zakonet dhe zgjedhjet që po ju ndihmojnë dhe ato që po ju lëndojnë.

1. Jeni shumë në nevojë

Nuk ka mënyrë më të shpejtë për të zmbrapsur një mashkull sesa të kesh nevojë për të. Të duash një burrë nuk është njësoj si të kesh nevojë për të. Nevoja është një nga arsyet kryesore që nuk e keni gjetur ende dashurinë.

2. Jeni tepër zgjedhëse

Shumica e femrave janë zakonisht në një ekstrem ose në tjetrin: të dëshpëruara dhe të gatshme për të duruar çdo gjë, ose shumë marramendëse dhe të pavullnetshme të “zgjidhen” me diçka më pak se burri i tyre i ëndrrave.

3. Ju nuk keni punuar për veten tuaj

Një marrëdhënie e suksesshme varet nga dy gjëra: personi i duhur në kohën e duhur. Gjëja e parë që është e rëndësishme të mbani mend kur bëhet fjalë për marrëdhëniet është se në përgjithësi, të pëlqeni veten është tërheqëse.

4. Ju dëshironi djem që nuk ju duan

Një nga pengesat më të mëdha që ju pengon të keni marrëdhënien që ëndërroni është të dëshironi djemtë që nuk ju duan. Është një fenomen i kudondodhur. Çdo ditë kutia ime përmbytet me pyetje nga gra që komplotojnë dhe hartojnë strategji për të kapur një burrë që duket se nuk dëshiron të kapet… të paktën jo prej saj.

5. Sistemet e filtrave me defekt

Një sistem i keq filtri ju vendos për dështim përpara se marrëdhënia juaj të ketë një shans për të dalë nga toka, edhe nëse arrini kaq larg. Të gjithë kanë një sistem të caktuar filtri të rrënjosur. Ky sistem është pjesërisht për shkak të lidhjeve gjenetike, por ai është formuar kryesisht nga përvojat tona. Ky sistem filtri shpesh bazohet në interesat, dëshirat dhe frikën tonë.

6. Ish-i juaj

Shumica prej nesh nuk janë të vetëdijshëm për të gjitha mënyrat se si e kaluara jonë mund të rrjedhë në të tashmen – madje edhe të ardhmen tonë – nëse lihet e pakontrolluar. Ish-i juaj është një tjetër arsye më e madhe pse nuk e keni gjetur ende dashurinë. “Jam lënduar shumë ndër vite, gjë për të cilën i jam mirënjohës. Dhimbja më ka shërbyer mirë në atë që më ka dhënë njohuri të paçmueshme për marrëdhëniet (dhe më ka ofruar një bollëk përmbajtjesh për të shkruar!), por gjithashtu arrita në një pikë ku kuptova shkallën në të cilën kurrë nuk e përpunova plotësisht dhe e lashë të shkoja disa prej atij bagazhi toksik.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat