“Kërkesa për të bërë seks”/ Gruaja tregon se si burri i saj po kërkon partnere për shtrat – ja si kishte filluar gjithçka!

Life style

“Kërkesa për të bërë seks”/ Gruaja tregon se si burri i saj po kërkon partnere për shtrat – ja si kishte filluar gjithçka!

Nga: BOTA SOT Më: 2 korrik 2022 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Revistës “The Sun” kësaj radhë i është drejtuar një grua 38 vjeçare.

Ajo ka treguar se ka zbuluar mesazhet e burrit të saj duke iu shkruar grave të tjera për të bërë seks, përcjell “Bota sot”.

Gruaja ndjehet e lënduar e kështu ajo ka hulumtuar të gjitha gratë që bashkëshorti ka shkruar.

Psikologia për këto veprime të gruas nuk është dakord, ajo e këshillon që duhet të flas me burrin e saj dhe të sqaroj çdo gjë.

Sipas nuk zgjedh asgjë nëse kontakon me gratë e tjera.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Jam bërë e fiksuar për të gjurmuar çdo grua të vetme me të cilën burri im më ka tradhtuar.

Ka qenë shkatërruese të shoh të gjitha gratë e ndryshme, por nuk mund ta mbaj veten dhe të kaloj orë të tëra duke i gjurmuar ato në internet, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Me të vërtetë mendova se kishim një marrëdhënie dhe jetë seksuale të shkëlqyer.

Tani po vë në dyshim gjithçka gjykimin tim, marrëdhënien tonë, kush është ai në të vërtetë.

Unë jam 38 vjeçare dhe ai 37 vjeçar. Ne kemi dy vajza të vogla dhjetë dhe tetë vjeç.

Ai la të hapur tabletin e tij dhe kur e mora për ta vendosur anash, u trondita nga jeta ime kur pashë se ai kishte hyrë në një faqe interneti për blerje.

Të nesërmen i kalova mesazhet dhe u ndjeva e sëmurë pasi e pashë vetë se ai u kishte dërguar mesazhe shumë grave për seks.

Ai madje i kishte vlerësuar më pas dhe, ndërsa unë shtrihesha në gjumë pranë tij, po planifikonte një lidhje tjetër. Tronditje e vërtetë ishte se ne kishim bërë seks vërtet të mirë!

Për dy ditët e fundit, derisa ai është në punë, unë kaloj në tabletin e tij dhe kam filluar t'i gjurmoj këto gra.

Ata janë të gjithë krejtësisht të ndryshëm, disa janë në të 50-at, disa në të 20-at, ai ka qenë me gra mbipeshë dhe me ato të dobëta.

Unë i kam gjurmuar përmes profileve të tyre në mediat sociale dhe kam gjetur se njëri është një menaxher vërtet i lartë i bankës, tjetri gruaja e fermerit.

Unë kam gjurmuar gjithsej 14 gra dhe nuk e di se çfarë do të bëj me këtë informacion.

Unë supozoj se po përpiqem të kuptoj se çfarë kanë të gjitha këto gra që unë nuk e kam.

Burri im nuk e kupton që unë e kam zbuluar sekretin e tij, por ai e di se diçka nuk është në rregull pasi unë nuk do ta lejoj të më prekë.

Unë dua të kontaktoj këto gra për të dëgjuar prej tyre se për çfarë bëhej fjalë. Unë jam shumë e lënduar.

Përgjigjja e psikologës: Ju nuk do të gjeni përgjigje duke kontaktuar këto gra - vetëm detaje që do t'ju shkaktojnë më shumë mjerim dhe dhimbje.

Faktet kryesore që duhet të dini janë - pse burri juaj u largua dhe a dëshironi të rindërtoni marrëdhënien tuaj të dy?

Të dyja pyetjeve mund t'u përgjigjet vetëm burri juaj. Ju lutemi flisni me të për atë që gjetët dhe kërkoni që t'ju tregojë se çfarë e ka shkaktuar pabesinë e tij.

Sapo ai t'ju besojë, është radha juaj të vendosni nëse mund ta falni dhe të punoni për martesën tuaj.

Dhe ai duhet të angazhohet sinqerisht për të punuar shumë për t'ju qetësuar dhe për të fituar faljen tuaj.

Ju të dy do të përfitonit nga këshillimi, së bashku ose veçmas.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat