Horoskopi ditor, e enjte 11 gusht 2022

Life style

Horoskopi ditor, e enjte 11 gusht 2022

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 06:00
Foto ilustrim

Dashi

Dite pozitive per jeten tuaj ne cift. Edhe ata qe kane qene larg njeri-tjetrit do te afrohen dhe do e shtojne bashkepunimin. Ka ardhur momenti te beni edhe plane per te ardhmen. Beqaret nuk do jene te vendosur per te kerkuar personin e duhur. Cdo gje do jete ne doren tuaj. Sektori i FInancave do jete mjaft i qete. Nuk do keni probleme dhe mund te beni ndonje shpenzim me teper.

Demi

Jeta juaj ne çift do jete paksa konfuze gjate kësaj dite. Qartësojuni njëherë mire me veten tuaj para se te flisni me partnerin, por nëse ndjenjat për te nuk janë shume te forta mos e mbani kot me shpresa. Beqaret nuk duhet te tregohen te pamatur me personat qe do takojnë sepse do krijojnë një opinion te keq. Ne planin FInanciar duhet te prisni edhe pak për te kryer investime.

Binjaket

Mungese komunikimi, tension dhe konflikte. Dita e sotme nuk do jete aspak e mire për te dashuruarit kështu qe bëni kujdes. Do ishte mire te qëndronit pak larg njeri-tjetrit dhe te reflektonit me kujdes. Beqaret nuk do kenë takimet qe kane pritur, por kjo nuk do te thotë qe te bien ne dëshpërim. Ne planin FInanciar vazhdoni te tregoheni te matur me shpenzimet.

Gaforrja

Atmosfera ne jetën ne çift do jete e ngrohte dhe harmonike sot. Bashkëpunimi de komunikimi do mbizotërojë gjete gjithë kohës. Ata qe mendojnë për një te ardhme se bashku duhet te përgatisin projektet. Beqaret do FIllojnë një histori dashurie e cila do shndërrohet shpejt ne një lidhje serioze. Me FInancat nuk do i keni mire punët sepse do shpenzoni jashtë mase.

Luani

Jeta sentimentale do jete shume e bukur dhe e mbushur me emocione gjate kësaj dite. Do merrni edhe disa vendime te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Beqaret do mendojnë vetëm për familjen dhe miqtë. Dashuria për ta kalon gjithmonë ne plan te dyte. Nëse deri me sot nuk jeni treguar te matur me FInancat, ka ardhur koha ta bëni.

Virgjeresha

Gjate kësaj dite nuk do keni as problemin me te vogël me partnerin dhe do ndiheni te qete. Dashurohuni ashtu si e ndjeni pa menduar aspak për te ardhmen dhe për te tjerët. Beqaret nuk do ndihen me vetëm fale një takimi te nxitur nga Merkuri. Personi mund te jete i shenjës se Demit ose Bricjapit. Shlyejini sa me pare borxhet qe keni qe FInancat te FIllojnë te stabilizohen.

Peshorja

Nuk do ndiheni shume mire gjate kësaj dite dhe do debatoni shpesh me atë qe keni ne krah. Atmosfera do jete e tensionuar. Kujdes! Venusi do jete planeti qe do ndikoje me tepër tek jete e beqareve. Mundësitë për te krijuar lidhje do jene te shumta, por duhet te mateni mire para se te hidhni një hap. Financat do jene delikate për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni.

Akrepi

Ndjesitë qe do përjetoni gjate kësaj dite pranë partnerit tuaj do jete te papërshkrueshme. Te dy se bashku do mendoni t’i çoni gjerat me tej dhe te jetoni bashke. Keni kaq shume nevoje për njeri-tjetrin. Femrat beqare do kenë me shume sukses ne dashuri sesa meshkujt. Ne planin FInanciar nuk duhet te merrni vendime te nxituara te cilat do ua prishin ekuilibrin.

Shigjetari

Sot do i sqaroni te gjitha keqkuptimet qe keni pasur ne çift dhe do ndiheni me te qete. Pak nga pak edhe bashkëpunimi do përforcohet. Beqaret do jene sensuale dhe shamate. Mos i refuzoni personat qe do iu vijnë pranë sepse disa prej tyre do ia vlejnë vërtet. Ne planin FInanciar rekomandohet me tepër maturi. Studiojeni mire terrenin para se te bëni shpenzime.

Bricjapi

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë ditës sot ne planin sentimental te çifteve. Nga ana tjetër do jeni me te disponueshem te bëni përpjekjet e duhura qe te krijoni një klime harmonike. Për beqaret do favorizohen lidhjet afatgjata. Shfrytëzojeni çdo mundësi qe do iu jepet. Ne planin FInanciar tregohuni sa me te matur dhe te kujdesshëm. Po gabuat do keni probleme serioze.

Ujori

Do i zgjidhni mosmarrëveshjet qe keni ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me te qete. Disa do mendojnë te bëjnë diçka ndryshe për te rikthyer pasionin. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë gjera te pamundura dhe duhet te tregohen me realiste. Jupiteri do iu sjelle fat ne planin FInanciar, megjithatë nuk duhet te nxitoni te bëni shpenzime te pamenduara.

Peshqit

Klima per jeten sentimentale ka rrezik te jete pak e turbullt. Meqe nuk do arrini sot te vendosni qendrueshmeri ne cift, mundohuni te pakten te ruani komunikimin. Beqaret duhet te bejne durim persa i perket jetes sentimentale. Ne te kundert mund te lidhen me dike qe nuk ben per ta. Do keni nje deshire te cmendur per te shpenzuar pa pushim sot. Kujdes sepse situata nuk eshte shume e favorshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat