Si të dini nëse marrëdhënia juaj është ndërtuar për të qenë afatgjatë

Life style

Si të dini nëse marrëdhënia juaj është ndërtuar për të qenë afatgjatë

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 06:15
Foto ilustrim

Pas fazës së muajit të mjaltit, shumica e marrëdhënieve mund të kalojnë një periudhë të rënies. Disa çifte e shohin këtë si një gjë negative, por edhe nëse nuk do të shkoni më në netët e takimeve javore, ka shenja që lidhja juaj po shkon më mirë nga sa mendoni.

Ju qeshni shumë bashkë

Përveç seksit, të qeshni së bashku është një mënyrë e shkëlqyeshme për të treguar se ka ende intimitet në marrëdhënien tuaj, pavarësisht nëse jeni duke qeshur për kohët e vjetra ose jeni duke i shfaqur njëri-tjetrit video të lezetshme.

Mund të flisni për gjëra pa u grindur

Komunikimi është jetik nëse doni ta bëni një marrëdhënie të qëndrueshme. Mund të duhet shumë punë, por nëse jeni të gatshëm ta rritni atë, veçanërisht gjatë një zënke, atëherë ju dhe partneri juaj po bëni mirë.

Ju shprehni dashuri, mirësi dhe ëmbëlsi

“Marrëdhëniet e përshkruara në media (dhe ndoshta marrëdhënia e prindërve tuaj) nuk modelojnë sjellje dhe aq të mira, të dashur dhe të vëmendshme. Edhe pse shtypi mund të mërzitet nga mirësjellja, mirësia dhe lumturia, ato tipare e bëjnë partnerin tuaj dhe marrëdhënien tuaj të lulëzojë.

Ju kujdeseni për veten dhe partnerin tuaj

Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të gjesh një ekuilibër të shëndetshëm të individualitetit dhe varësisë në një marrëdhënie romantike. Marrëdhënia juaj ndoshta funksionon nëse të dy jeni duke tërhequr nga njëri-tjetri.

Ju i shërbeni njëri-tjetrit

Nëse ju vazhdimisht nxjerrni mbeturinat dhe ai/ajo pastron vazhdimisht banjën, për sa kohë që keni një marrëveshje dhe nuk e keni inat njëri-tjetrin që keni marrë më shumë ngarkesën e punës, atëherë marrëdhënia juaj po shkon më mirë nga sa mendoni. “Nuk ka 50-50 ndarje përgjegjësish në një martesë të shkëlqyer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat