Inteligjencë analitike dhe intuitive, këto janë shenjat më të zgjuara të horoskopit

Life style

Inteligjencë analitike dhe intuitive, këto janë shenjat më të zgjuara të horoskopit

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Inteligjent lind apo bëhesh, kjo është çështja, e cila kurrë nuk ka një përgjigje të prerë dhe definitive. Por gjithsesi disa fenomene apo veçori rreth të qenit inteligjent apo jo i përcakton fare mirë edhe shenja e horoskopit.

Para së gjithash ju shpjegojmë se inteligjenca ka dy forma:

Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe inteligjenca e perceptimit, që lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është.

Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë:

Analitike – Ujori

Perceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente. Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, Luani dhe Shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.Shenjat e Ajrit – Binjakët, Peshorja dhe Ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit kanë inteligjencë perceptuese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat