“Dembel në shtrat”/ Ankesa e gruas: Ka 20 vite që burri im nuk më kërkon…!

Life style

“Dembel në shtrat”/ Ankesa e gruas: Ka 20 vite që burri im nuk më kërkon…!

Nga: BOTA SOT Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 43 vjeçare.

Ajo tregoi se për të bërë marrëdhënie seksuale me burrin e saj është gjithmonë iniciativë e saj, përcjell “Bota sot”.

Gruaja thekson që kanë 20 vite martesë dhe asnjëhere nuk më kërkon të bëjmë seks.

Ndërsa psikologia shprehet se duhet të dy të mbani lidhjen.

Psikologia i kërkon të lexoj këshilla motivuese për të mbajtur lidhjen të gjallë.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Ju do të mendonit se pas 20 vitesh bashkë, burri im mund të më kërkonte seks, por ai nuk e bën kurrë.

Jemi të dy 43 vjeç dhe kemi dy djem të rritur.

Unë e dua seksin. Më pëlqen ende të mbaj veten të bukur, me modele flokësh të rregullt dhe mbaj në formë.

Unë jam një grua që dëshiron të ndihet e dëshiruar dhe e dëshiruar.

Ne kemi një jetë seksuale të mrekullueshme, por vetëm sepse e mbaj unë këtë gjë, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

E pyes burrin tim dy ose tre herë në javë për seks dhe ai ndjehet i detyruar, por mund të llogaris nga njëra anë sa herë e ka iniciuar atë vitin e kaluar.

Jam përpjekur të flas me të për këtë, por ai thotë: "Nuk ka rëndësi kush e kërkon, për sa kohë që ne të dy e shijojmë".

Ndonjëherë do të më pëlqente nëse ai do të vinte në shtëpi, do të më shtynte në shtrat dhe do të më mashtronte, por në vend të kësaj, ai ngjitet lart për t'u kthyer në të poshtmet dhe pantoflat si një plak.

Ai thotë se nuk është aq i sigurt. Unë mendoj se është mbeturinë dhe ai e ka humbur pikën.

Kush është në të drejtë këtu?

Përgjigjja e psikologës: Ju të dy duhet të punoni në një marrëdhënie.

Dhe për momentin ju jeni e vetme që jeni spontan kur bëhet fjalë për jetën tuaj seksuale.

Shkrimi i shënimeve që ai të zbulojë ose i dërgoni një mesazh romantik do t'i dërgojë sinjalin se po prisni diçka argëtuese.

Paketa ime mbështetëse e quajtur 50 mënyra për t'i shtuar argëtimin seksit do t'i tregojë atij se si të marrë drejtimin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat