“Ai më përkëdheli, më zhveshi dhe..”/ Rrëfimi i 28 vjeçares: Xhelozia e të dashurit, më çoi në seks me ish-in tim aventurier

Life style

“Ai më përkëdheli, më zhveshi dhe..”/ Rrëfimi i 28 vjeçares: Xhelozia e të dashurit, më çoi në seks me ish-in tim aventurier

Nga: BS Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Një 28 vjeçare ka rrëfyer historinë e saj të seksit me ish të dashurin, pas grindjes dhe xhelozisë së të dashurit aktual, me të cilin e ka edhe një djalë.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Kam bërë seks të nxehtë me ish-in tim pasi u deha, pas një grindjeje me ishin tim.

T'i them partnerit apo të hesht për hir të djalit tonë?

Ne jemi bashkë me të dashurin tim qe tri vjet, dhe djali ynë i vogël është dy. Ne grindemi shumë. Unë jam 28 vjeç dhe mendoj se di më mirë pasi ai është vetëm 24 vjeç.

Rreshtat tona nënkuptojnë se ne kalojmë periudha të gjata larg njëri-tjetrit, por më pas e rikuperojmë lidhjen dhe bashkohemi përsëri, kjo është e mrekullueshme.

Gjithçka kishte shkuar mirë kohët e fundit, deri në javën e kaluar. I dashuri im mori një shpërblim në punë dhe ai rezervoi një pushim për ne. Në fundjavë morëm një babysitter dhe dolëm për të festuar.

Ishim në një restorant kur kamerieri filloi të flirtonte me mua. Ai ishte vërtet i bukur dhe nuk do të thoshte asgjë, por i dashuri im është tip xhelozi dhe e filloi sherrin.

Ai tha se unë po e joshja kamarierin.

Filloi një sherr dhe i thashë se do të shkoja te motra.

Dola jashtë por kur isha pothuajse në rrugën e motrës sime, mora një mesazh nga ish-i im. Ai tha: "Hej

vogëlushe, sapo të pashë duke kaluar pranë pijetores. A je mirë? Dukeshe e mërzitur”.

Ish-i im është me të vërtetë në formë, – por edhe femrat e tjera mendojnë kështu, duke gjykuar nga numri i tyre, dhe sa herë ai më tradhtoi. Kjo është arsyeja pse mbarova me të, por gjithmonë më erdhi nga pas. Ai kurrë nuk më bën asnjë ankesë dhe seksi është kaq i mirë. Ai është 29 vjeç.

E thirra dhe ai erdhi dhe më gjeti. Ishte i dehur, dhe unë gjithashtu. U kthyem në vendin e tij dhe unë isha në lotë. Ai më mbajti dorën ndërsa unë i tregova se çfarë kishte ndodhur. Pastaj u përkul përpara dhe më puthi.

Ai tha: “Po kjo? Për hir të kohës së vjetër?" Ai rrëshqiti krahët rreth meje dhe më zhveshi, dhe bëmë seks të mrekullueshëm, pasionant dhe të kapshëm.

U ktheva te i dashuri im në mëngjes, por u ndjeva shumë keq. Unë mund të besoj se ishi do të hesht, por nuk e di nëse duhet t'i tregoj partnerit çfarë ka ndodhur.

Unë nuk dua ta humbas atë.

Përgjigjja e psikologes: Çfarë kuptimi ka t'i tregosh atij?

Ajo që ka vërtet rëndësi është të kuptoni më mirë pse ju dhe i dashuri juaj grindeni kështu shumë dhe mësoni se si të merreni me konfliktin në mënyrë më pozitive.

Të gjitha këto ngjarje janë të dëmshme dhe emocionale për djalin tuaj të vogël. Ai do të fillojë të reagojë për të gjitha, me tension dhe zemërim.

Pra e mira është që t`i kontrolloni grindjet tuaja dhe të vazhdoni përpara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat