Ja çfarë duhet të bëni çdo fillim muaji

Life style

Ja çfarë duhet të bëni çdo fillim muaji

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Sot data është 1 tetor. Muaj i ri për t’i nisur gjërat mbarë. Më poshtë ju sjellim disa këshilla se çfarë të bëni që me nisjen e muajit, që gjërat t’ju shkojnë siç duhet në ditët në vazhdim.

Bëni një inventar të pazareve dhe një plan për ditët në vazhdim.

Rregulloni rrobat në dollap, dhe hiqni çfarë nuk vishni.

Kontrolloni sesa para keni.

Planifikoni të gjithë faturat tuaja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat