E thonë astrologët, ja shenjat e horoskopit që nuk do t’ju braktisin kurrë

Life style

E thonë astrologët, ja shenjat e horoskopit që nuk do t’ju braktisin kurrë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 08:02
Foto ilustrim

3-Bricjapi

Bricjapët njihen më së shumti për shtytjen e tyre intensive dhe obsesionin kufitar me punën dhe suksesin. Por ashtu si ata japin 100 për qind në zyrë, ata do të bëjnë të njëjtën gjë në një marrëdhënie. Të sunduar nga Saturni, simboli i përgjegjësisë dhe angazhimit, Bricjapët nuk bëjnë kurrë premtime që nuk mund t’i mbajnë. Natyrisht, Bricjapët nuk e pëlqejnë dështimin. Ata preferojnë të qëndrojnë në marrëdhënie dhe të përpiqen ta bëjnë atë të funksionojë, sesa të heqin dorë dhe të jenë një “të dorëhequr”. Nëse marrëdhënia godet një gungë në rrugë … ata do të bëjnë punën dhe do t’i bëjnë ballë stuhisë.

2-Gaforrja

Gaforrja është e vetmja shenjë e sunduar nga hëna, planeti i emocioneve dhe rehatisë. Si të tillë, ata nuk duan asgjë më shumë se të kujdesen për miqtë, familjen dhe partnerët e tyre. “Edukatorët e vërtetë dhe “nënat” e përzemërta të horoskopit, Gaforret nuk do të ndalen para asgjëje për të siguruar një lidhje që i reziston kohës.

Me një prirje drejt familjes, Gaforrja është me të vërtetë në elementin e tyre kur ata janë në gjendje të ndërtojnë një shtëpi dhe të ardhme me dikë.

Të konsideruar si shenja më besnike, ata nuk do të vrapojnë kurrë kur ecuria bëhet e vështirë. Gaforret do të jenë aty për t’ju mbështetur emocionalisht dhe fizikisht, duke kërkuar mënyra për të ofruar rehati, ngushëllim dhe ndjeshmëri në kohë nevoje.

1-Demi

Astrologët pajtohen se Demi besnik është shenja që mund t’i besoni që të mos ju lërë kurrë. Sapo një Dem vendos se dëshiron të jetë me dikë, do të duhej shumë për të ndryshuar mendje! Demi është gjithashtu një shenjë që nuk i pëlqen shumë ndryshimi. Megjithëse në disa raste mund t’i shtyjë ata të qëndrojnë në marrëdhënie jo të shëndetshme, ana pozitive është se “ata ka të ngjarë të qëndrojnë dhe të luftojnë në vend që të ndahen”.

Në fund të ditës, Demi pëlqen të dashurojë dhe nuk do të ndalet para asgjëje për ta bërë një lidhje të qëndrueshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat