Shokon 48 vjeçarja: Jam e martuar, por nuk mund të ndaloj së fantazuari seksin me shoqen time

Life style

Shokon 48 vjeçarja: Jam e martuar, por nuk mund të ndaloj së fantazuari seksin me shoqen time

Nga: Bota sot Më: 22 mars 2023 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

Një grua 48 vjeçare, ka rrëfyer se ka rënë në dashuri me shoqen e saj të ngushtë.

Ajo ka treguar për “The Sun” se ndonëse kishte një martesë të lumtur me burrin e saj, ajo nuk mund të ndalojë të fantazojë për shoqen e saj, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i saj i plotë:

E dashur psikologe:

Ndonëse nuk jam lezbike, kam rënë në dashuri me pasion dhe nuk mund të ndaloj së menduari për të bërë seks me shoqen time më të mire.

Thjesht duke menduar për të, më bën më të emocionuar se sa kam ndjerë që kur isha një vajzë e re. Nuk e di si më ka ndodhur kjo.

Unë jam një grua në moshë të mesme dhe jam e martuar prej 21 vitesh.

Unë jam 48 vjeçe dhe burri im është 50. Ne kemi një vajzë të rritur 19 vjeçe.

Shoqja ime më e mirë është 47 vjeçe. Edhe ajo është e martuar dhe gjithashtu ka fëmijë adoleshentë.

Jeta ime ka qenë shumë e zakonshme dhe konvencionale deri më tani.

Nëse do të pyesnit nëse isha e lumtur me burrin tim, do të thosha po - aq e lumtur sa mund të jetë çdo çift normal. Përsa i përket seksit, e bëjmë nja dy herë në muaj, gjë që më mjafton.

Menopauza më ka pakësuar libidon - ose kështu mendoja - dhe, ndërsa unë e dua burrin tim, nuk mund të them që më ndezin trupi i tij njollosur dhe qimet e bardha të gjoksit.

Gjatë muajve të fundit, kam kaluar shumë kohë me shoqen time më të mirë, duke e ndihmuar atë të paketojë shtëpinë e nënës së saj të ndjerë.

Ne kemi qenë mike që nga fëmijëria, por së fundmi kemi folur më shumë se në vitet e mëhershme dhe jemi afruar.

E kam gjetur veten çuditërisht të emocionuar duke shkuar ta shoh dhe nuk dua të them lamtumirë kur është koha për të ecur.

Në shtrat natën, për habinë time, unë kam fantazi seksuale për të - ndërkohë që prek veten.

Nuk jam ndjerë kurrë në këtë mënyrë për një grua më parë.

A jam homoseksuale?

Përgjigjja e psikologes:

Seksualiteti është kompleks dhe nuk është gjithmonë e dobishme të etiketosh veten.

Ajo që është e qartë është se ju keni ndjenja të forta për këtë grua, e cila ju jep diçka që mungon në marrëdhënien tuaj me burrin tuaj.

Marrëdhëniet afatgjata mund të bëhen bajate. Por nëse e doni atë, është më mirë të përpiqeni të rifilloni martesën tuaj, sesa të rrezikoni ta hidhni atë për dikë që mund të mos ndihet njësoj.

Lexoni paketat e mia të mbështetjes, “Kujdesi për Marrëdhënien tuaj” dhe “Marrëdhëniet MOT”, dhe shikoni nëse mund të punoni për gjërat së bashku.

Këshillimi për marrëdhëniet mund të ndihmojë. Ju mund të gjeni se ndjenjat tuaja për mikun tuaj do të qetësohen natyrshëm./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat