Rrëfimi i burrit që zbuloi tradhtinë e gruas: E dëgjova duke lëshuar zëra me një mashkull tjetër dhe duke bërë…!

Life style

Rrëfimi i burrit që zbuloi tradhtinë e gruas: E dëgjova duke lëshuar zëra me një mashkull tjetër dhe duke bërë…!

Nga: BOTA SOT Më: 26 maj 2023 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 44 vjeçar.

Ai tregoi që e ka inçizuar gruan e tij duke e tradhtuar në dhomën e gjumin të tyre, përcjell “Bota sot”.

Psikologia thotë që kjo martesë tashmë ka “vdekur” dhe duhet jepur fund.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Kur dyshova se gruaja ime po mashtronte sërish, për ta vërtetuar këtë, e regjistrova fshehurazi lidhjen e saj – dhe madje edhe seancat e saj seksuale në shtratin tonë martesor.

Në mënyrë të pabesueshme, ajo më pas u përpoq të këmbëngulte se më donte akoma.

Ne kemi qenë të martuar për 15 vjet. Unë jam 44 vjeçar ajo 40 vjeçare dhe ne kemi djem 14 dhe 12 vjeç.

Hera e parë që ajo tradhtoi ishte vetëm disa vite në lidhjen tonë, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Ajo tha se ndihej e bllokuar në shtëpi me dy djem shumë të vegjël, kështu që unë e fala.

Por kjo ndodhi përsëri disa vite më vonë.

Këtë herë, ajo fajësoi faktin që nuk po kalonim kohë së bashku.

Përsëri, ajo kërkoi falje dhe unë e ktheva - kryesisht për hir të fëmijëve. Disa muaj më parë, fillova të dyshoja se ajo ishte përsëri duke më tradhtuar.

Ajo ishte e largët dhe ishte bërë më e interesuar për pamjen e saj - disa shenja tipike treguese.

Meqenëse unë shpesh punoj larg dhe ajo punon vetëm me kohë të pjesshme, ajo ka shumë kohë vetëm në shtëpi.

Dyshimet e mia u zbehën, por nuk munda të vërtetoja asgjë, kështu që vendosa t'i ngre një kurth.

Mora një pajisje të vjetër diktimi të aktivizuar me zë dhe e vendosa në dhomën e gjumit, ku askush nuk e gjente.

Kur u ktheva nga një udhëtim pune, dëgjova regjistrimet.

E dëgjova disa herë duke folur me të njëjtin burrë.

Kishte edhe tinguj puthjesh dhe rënkimesh.

Më sëmuri duke e dëgjuar, por fatkeqësisht nuk u befasova.

Ajo mohoi një lidhje.

Kur ia tregova provën, ajo u përpoq të largohej prej saj, duke thënë se ishte e dobët, por ende më do.

Tani mendoj se ajo është një narcisiste pa moral apo ndërgjegje. Por, megjithëse kam ngrënë mjaft, nuk dua t'i lë djemtë e mi.

Jam shumë i lodhur nga e gjithë kjo.

Përgjigjja e psikologes: Ju kurrë nuk do ta kishit spiunuar gruan tuaj nëse nuk do të kishit ditur tashmë se çfarë do të gjenit.

Për arsye të mirë, nuk ndiheni më në gjendje t'i besoni asaj.

Dhe pa besim, një martesë është vetëm e vdekur.

Duket sikur je i rraskapitur dhe i dëshpëruar.

Ju meritoni më mirë - dhe largimi do t'ju jepte një shans për të gjetur lumturinë me dikë që ju do vërtet.

Është ende e mundur të jesh një baba i mirë për djemtë e tu, edhe nëse nuk je me nënën e tyre.

Por është thelbësore të ruani një marrëdhënie të mirë me gruan tuaj për hir të tyre.

Ju lutemi mendoni të keni disa këshilla individualisht ose në çift për t'ju ndihmuar të dy të kaloni me dinjitet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat