Ja si t’i eliminoni përgjithmonë qimet e fytyrës - Bota Sot
Ja si t’i eliminoni përgjithmonë qimet e fytyrës

Life style

E diel, 18 nëntor 2018

Ja si t’i eliminoni përgjithmonë qimet e fytyrës

Më: 1 tetor 2016 Në ora: 11:22
Ilustrim

Kjo recetë e mahnitshme thuhet se është përdorur nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen permanente të qimeve të fytyrës, e më e mira e kësaj është se është krejtësisht natyrale dhe mund të përgatitet në shtëpi. 

Përbërësit:

Një lugë gjelle shafran

Dy lugë gjelle pluhur qiqrash

Sasi të vogël qumështi apo kosi

Përgatitja e këtij produkti është shumë e thjeshtë, vetëm i përzieni të gjithë përbërësit dhe i lini ashtu për një kohë, shkruan tg.

Produktin e fituar duhet ta aplikoni në vendet ku dëshironi t’i hiqni qimet përgjithmonë dhe duhet ta lini ashtu për 20 minuta derisa të thahet.

Pas 20 minutave e pastroni me shkopinj pambuku apo furçë, të cilat paraprakisht duhet t’i futni në ujë të nxehtë. Efektet e mahnitshme do t’i vëreni brenda një kohe shumë të shkurtër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test