Dy mënyra natyrale për t’i forcuar dhe formësuar gjokset - Bota Sot
Dy mënyra natyrale për t’i forcuar dhe formësuar gjokset

Life style

Dy mënyra natyrale për t’i forcuar dhe formësuar gjokset

Më: 12 korrik 2017 Në ora: 13:29
Ilustrim

Gjokset e femrave padyshim se janë pjesa e trupit që më së shumti i joshë meshkujt, prandaj kjo është arsyeja se përse shumë vajza e gra duan të kenë gjokse të formuara mirë.

Pra, nuk është gjithçka te madhësia, por edhe te formësimi i gjokseve.

Me qëllim që të keni gjokse të tilla – të cilat padyshim se i joshin meshkujt – ekspertët iu rekomandojnë t’i ndiqni këto dy këshilla:

Image

Bëni dush me ujë të ftohët

Dushi i ftohët akull mund të mos jetë aq i kënaqshëm, por është krucial për tonin e lëkurës.

Nëse nuk mund të pastroheni çdo ditë me ujë të ftohët, të paktën vendosni kuba akulli në gjokset tuaja herë pas here.

Qëndroni drejt!

Kur nuk qëndroni drejt, jo vetëm që i bëni më pak joshëse gjokset tuaja, por edhe i pushoni muskujt e gjokseve – gjë e cila nuk i bën gjokset tuaja të duken tërheqëse. Prandaj me qëllim që të keni shpinë të shëndetshme dhe gjoks të bukur, përpiquni që gjatë tërë kohës t’i mbani shpatullat drejt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat