A e dini origjinën e simbolit femëror? - Bota Sot
A e dini origjinën e simbolit femëror?

Life style

A e dini origjinën e simbolit femëror?

Më: 13 korrik 2017 Në ora: 16:30
Simboli Venus

Simboli femëror është simbol astrologjik i planetit Venus, dhe përdoret gjithashtu për të përfaqësuar seksin e femrës. Rrethi na kujton natyrën gjithëpërfshirëse të universit tonë; ai përfaqëson gjithashtu barkun e gruas.

Kryqi (është shtuar në shekullin e 16-të) që qëndron poshtë rrethit, tregon se çdo materie lind nga një mitër e cila është gjithëpërfshirëse spiritualisht dhe e dashur. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat