Harrojini maskat – për flokë shkëlqyes nevojitet diçka tjetër! - Bota Sot
Harrojini maskat – për flokë shkëlqyes nevojitet diçka tjetër!

Life style

Harrojini maskat – për flokë shkëlqyes nevojitet diçka tjetër!

Më: 13 korrik 2017 Në ora: 18:05
Ilustrim

Në emër të bukurisë kemi provuar gjëra nga më të ndryshmet. Nga të lyerit e flokëve me limon për të hapur ngjyrën, tek mbulimi i akneve me pastë dhëmbësh për eleminimin e tyre brenda natës, çmenduritë për të arritur perfeksionin nuk kanë të rreshtur. Ju kujtohet kur konsumimi i tre litrave ujë për dobësim u kthye në modë? Eh, e kuptojmë vuajtjen, e kemi provuar të gjithë…

Sidoqoftë, sipas zbulimeve më të fundit, sekreti i flokëve shkëlqyes qendron diku gjetkë. Edhe pse mund të duket e habitshme, rekomandohet që për një rezultat të tillë, këllëfët e pambuktë të jastikëvë të ndërrohen me ato prej mëndafshi.

Po, e dëgjuat mirë. Mesa duket, përbërja e pambukut ka përmbajtje të atillë fibrike, që edhe pse në masë shumë të vogël, ndikon në acarimin e lëkurës gjatë natës, si dhe në ngatërrimin e flokëve. Krejt ndryshe ndodh me mëndafshin, fijet e ndërthurura të së cilit krijojnë një sipërfaqe të rrëshkitshme, që do t’i japë lirinë e duhur flokëve gjatë gjumit, si dhe do t’i ndihmojë ato të shkëlqejnë si kurrë më parë. Lum si ne, tani do të na duket dhe krevati mahnitës!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat