Studimi: Seksi më i mirë në moshën 60 vjeçare - Bota Sot
Studimi: Seksi më i mirë në moshën 60 vjeçare

Life style

E martë, 20 nëntor 2018

Studimi: Seksi më i mirë në moshën 60 vjeçare

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

Jeta juaj seksuale arrin kulmin në vitet ’60, sipas një raporti të ri.

Sondazhi i tetë i Singles in America eksperimentoi nga më shumë se 5.000 njerëz të vetëm në SHBA.

Ky studim ka gjetur se gratë e vetme kanë seksin më të mirë në moshën 66 vjeçare dhe burrat në moshën 64 vjeçare.

Terapeutja e seksit Dr Madeleine Castellanos tha se dashuria është më e kënaqshme për burrat dhe gratë e vetme në vitet e 60-ta, sepse ata janë me përvojë, e dinë se çfarë duan dhe janë të lirë të eksplorojnë dimensionet e seksualitetit të tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test