Përzieni këta dy përbërës dhe qitni në pjesën e drunjtë të mobilies së dëmtuar: Do të duket sikur e re - Bota Sot
Përzieni këta dy përbërës dhe qitni në pjesën e drunjtë të mobilies së dëmtuar: Do të duket sikur e re

Life style

Përzieni këta dy përbërës dhe qitni në pjesën e drunjtë të mobilies së dëmtuar: Do të duket sikur e re

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 09:03
Ilustrim

Po ju sjellim mënyrën e thjeshtë me të cilën mobiliet tuaja do të duken sikur sapo i keni blerë.

Nëse edhe ju keni mobilie të dëmtuar apo të gërvishtur, me aplikimin e kësaj metode do të duken sikur të reja!

Ju nevojiten: gjysmë filxhani uthull, gjysmë filxhani vaj ulliri dhe një leckë.

Procedura: Përzieni uthullën dhe vajin, lageni leckën në përzierje dhe me të fërkoni sipërfaqen e dëmtuar.

Gërvishtjet do të zhduken, ndërkaq mobiliet do të duken sikur sapo i keni blerë!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat