Arsyet se pse duhet të bëni seks - Bota Sot
Arsyet se pse duhet të bëni seks

Life style

Arsyet se pse duhet të bëni seks

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 10:39
Ilustrim

Shkenca ka zbuluar 9 arsyet se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross:
Djeg kaloritë
Forcon sistemin imunitar
Parandalon problemet me fshikëzën e urinës
Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve
Zgjidh problemet me pagjumësinë
Shton shanset e shtatzënisë
Përmirëson shëndetin mendor
Parandalon krijimin e rrudhave
Të bën më të zgjuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat