Mbani frymën/ Këto 6 veshje duhet t’i flakni menjëherë nga garderoba! - Bota Sot
Mbani frymën/ Këto 6 veshje duhet t’i flakni menjëherë nga garderoba!

Life style

E premte, 16 nëntor 2018

Mbani frymën/ Këto 6 veshje duhet t’i flakni menjëherë nga garderoba!

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 06:53
Ilustrim

Para pak ditësh shkruajtëm për 16 veshjet që çdo femër duhet të dispononte në koleksionin e saj, por ja që jo çdo blerje mund të qendrojë përjetësisht në garderobë. Disa artikuj vjetërohen, të tjerë dalin jashtë funksionit, një pjesë zhduken bashkë me kohën etj. E rëndësishme është ta pastroni hapësirën e veshjeve nga gjëra të cilat nuk nevojiten më.

Edhe pse mund të keni neglizhuar, duhet të rikontrolloni çfarë keni në sirtare dhe dollape. Ndoshta, po mbani veshje që nuk ju nevojiten aspak, ndërsa vetëm po ngarkoni dhomën tuaj. E nëse jeni në dyshime, ne ju sugjerojmë gjashtë artikuj që duhet t’i shihni me kujdes nëse i keni ende apo jo, dhe të filloni punën me spastrimin e garderobës.

Mos t’ju vijë keq, pasi çdo gjë që do të flakni tutje, do të zëvendësohet me të reja. Mjafton të keni vullnetin për të sistemuar!

Bluze të tepërta me vija

Veshje të cilat nuk i keni përdorur kurrë

Mbathjet e vjetra

Këpucët që ju vrasin këmbët

Çorapet e grisura

Tendenca të sezoneve të sezoneve të kaluara

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test