Ndërtoni muskuj dhe forconi duart me këtë super-set prej dy ushtrimeve - Bota Sot
Ndërtoni muskuj dhe forconi duart me këtë super-set prej dy ushtrimeve

Life style

E premte, 16 nëntor 2018

Ndërtoni muskuj dhe forconi duart me këtë super-set prej dy ushtrimeve

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 16:41
Ilustrim

Kur është fjala për duart, bicepsi dhe tricepsi padyshim se janë muskujt më të rëndësishëm.

Ata janë muskujt të cilët tregojnë se jeni aktiv fizikisht dhe i përkasin grupit të muskujve që shumica e meshkujve dëshirojnë t’i ndërtojnë.

Super-seti i mëposhtëm, apo rutina që i kombinon dy ushtrime të ndryshme, nga trajneri Andy Speer, do t’ju ndihmojë t’i aktivizoni tej mase muskujt e lartcekur, e gjithashtu t’i stimuloni të rriten dhe të forcohen.

Performoni dy ushtrimet e mëposhtme nga 30 sekonda secilën, ndërsa pushoni nga 15 sekonda pas secilit set.

Rekomandohet që t’i performoni 10 deri në 15 sete për përfitime maksimale. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test