Dëshironi të prisni flokët? Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt - Bota Sot
Dëshironi të prisni flokët? Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt

Life style

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Dëshironi të prisni flokët? Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 14:56
ilustrim

Pranvera është periudha më e mirë për rritjen e flokëve tuaj. Sipas një studimi, për të pasur flokë më të dendur dhe të shëndetshëm, duhet që me ushqimet që konsumoni të merrni sa më shumë proteina, zink, hekur. Një sallatë me spinaq e shoqëruar me peshk(sidomos me salmon) ose me pulë dy herë në javë do të bëj që të vini re menjëherë ndryshimin tek flokët tuaj. Por mesa duket ky studim bazohet dhe në shumë mite që i kemi dëgjuar herë pas here. Sipas këtyre miteve thuhet se të presësh flokët në pranverë do të ndikojë në rritjen dhe bukurinë e flokëve tuaj. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test