Kjo është arsyeja pse ju del shpejt boja e flokëve - Bota Sot
Kjo është arsyeja pse ju del shpejt boja e flokëve

Life style

E mërkurë, 24 tetor 2018

Kjo është arsyeja pse ju del shpejt boja e flokëve

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 18:55
Floket

Një stilist i famshëm flokësh ka zbuluar sesa lehtësisht mund t’i dëmotni flokët duke u hequr atyre bojën.

Guy Tang ka treguar shkaktaren më të madhe të zbehjes së pigmentit dhe ajo është pjastra.

Temperatura e lartë jo vetëm i djeg ato por gjithashtu shkatërron ngjyrën.

Videoja tregon diferencën midis dy pjesëve të ndryshme të flokëve. Në njërën prej tyre ai mban për disa sekonda pjastrën të nxehur maksimalisht. Kontrasti midis të dyja pjesëve është dramatik.

Guy Tang e postoi videon në Instagram për 2.2 milionë ndjekësit e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test