Martesa lufton depresionin dhe hipertensionin - Bota Sot
Martesa lufton depresionin dhe hipertensionin

Life style

Martesa lufton depresionin dhe hipertensionin

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 20:35
Foto ilustrim

Sipas studimeve të fundit individët e martuar kanë më pak gjasa të vuajnë nga depresioni dhe kanë rrezik më të ulët të zhvillimit të kushteve të hipertensionit ose kolesterolit të lartë.

Megjithatë ankthi i dasmës mund të jetë i madh për disa dhe nëse nuk jeni me personin e duhur që ju bën të lulëzoni në vend se të vërshoni, jeta e martuar mund të mbytësohet.

Një studim i kohëve të fundit nga studiuesit e Universitetit të Melburnit zbuloi se 14 shkurti dhe ditë të tilla si 9/9/99 ose 1/2/03 janë datat e dasmës tepër të njohura me deri në pesë herë më shumë dasma sesa në ditët e zakonshme të krahasueshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test