Mos i prisni kurrë thonjtë natën, ja pse! - Bota Sot
Mos i prisni kurrë thonjtë natën, ja pse!

Life style

Mos i prisni kurrë thonjtë natën, ja pse!

Më: 15 prill 2018 Në ora: 23:27
Ilustrim

Që në kohët e lashta njerëzit kanë nisur të besojnë në ngjarje që duke mos ditur t’i japin shpjegim, këtë të fundit e kanë gjetur në gojëdhëna.

E një nga besëtytnitë që shumë njerëz ende sot i besojnë është edhe prerja e thonjve natën. Besëtytnia ndoshta më e çuditshme që ende besohet është për prerjen e thonjve të dorës dhe të këmbës natën ose përnjëherë.

E sipas këtij besimi, nëse ju i prisni thonjtë e këmbës dhe të dorës natën, dikush do të vdesë në ditën tuaj të dasmës, ose do të ketë edhe dasmë edhe vdekje për një ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test