Horoskopi ditor – 17 prill 2018 - Bota Sot
Horoskopi ditor – 17 prill 2018

Life style

Horoskopi ditor – 17 prill 2018

Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:08
Ilustrim

Horoskopi ditor. Shikoni se si do të funksionoj jeta juaj në dashuri dhe biznes, a do t’ju shërbejë shëndeti mirë, dhe si yjet e  vlerësojnë cilësinë e jetës për shenjën tuaj të horoskopit!

Dashi

Ju mund të përfitoni nga sipërmarrjet kreative si arti, muzika dhe filmi. Ndjekja e një investimi të vogël do të rezultojë në para të mëdha. Përdorini këto para për të rritur profilin tuaj profesional. Nisja e një biznesi ose investimi në pajisje të teknologjisë do t`ju shpërblehet. Një i dashur mund të jetë i shqetësuar për sasinë e parave që shpenzoni. Prioritetet e tyre janë të ndryshme nga tuajat. Ulu për të folur me zemër për planet tuaja.

Demi

Hidhni zemrën dhe shpirtin tuaj në një projekt krijues që ka kuptim të madh për ju. Idetë rrjedhin si një lumë i fuqishëm. Përdorni këtë frymëzim për ta bërë një vepër arti magjepsëse. Miku juaj më i mirë apo partneri romantik mund të mos jetë shumë mbështetës, duke u ankuar gjithë kohën që po shpenzoni për këtë sipërmarrje. Mos lejoni që dikush t’ju bëjë të ndiheni fajtor se keni shpirt artistik. Imagjinata juaj është një pjesë integrale asaj që ju përfaqësoni.

Binjakët

Të jesh i sjellshëm dhe i dhembshur ju ndihmon për të ndërtuar ura me njerëz me ndikim. Pas kryerjes së një akti vetëmohues, do t’ju ofrohet një punë në një agjenci të madhe, në spital ose në universitet. Ky rol do të përfshijë punën pas skene. Para se ta hidhni poshtë këtë shans, mendoni për të gjitha përfitimet që mund të ketë. Puna së bashku me një profesionist ose personalitet të shquar mund t’ju mësojë aftësi të vlefshme. Trajtojeni këtë pozicion si një mundësi për të mësuar.

Gaforrja

Do të mësoni se kush janë miqtë tuaj të vërtetë. Personi që më së paku prisni do të vijë përpara për t’ju ndihmuar me një detyrë të vështirë. Prite bujarinë e tij me zemër të hapur dhe mirënjohje. Ju keni dhënë gjithmonë shumë se s`jeni mësuar të merrni. Sa më shpejt që të lëshoni mbrojtjen tuaj, aq më shpejt do të ndërtoni marrëdhëniet kuptimplote që dëshironi. Mund të jetë koha për të prerë lidhjet me këtë individ.

Luani

Përdorni ndikimin tuaj për të përmirësuar jetën e njerëzve që punojnë për ju. Ofrimi i shpërblimeve dhe stimujve për arritjen e kritereve të caktuara do të rrisë produktivitetin. Ndërsa ju jeni të zënë duke rritur moralin, është e rëndësishme të mbani ambicien tuaj në kontroll. Rezistojini tundimit për të kërkuar trajtim të veçantë nga klientët që dëshirojnë miratimin tuaj. Kthejini dhuratat e shtrenjta dhe mos kërkoni kurrë zbritje të mëdha. Sjellja juaj etike do të forcojë reputacionin tuaj profesional.

Virgjëresha

Eksplorimi i një kulture të huaj do t`ju përmbushë. Do të zhvilloni një prirje të fortë për pikturë, muzikë dhe film. Bindjuni një impulsi për të udhëtuar në këtë tokë magjike. Ky udhëtim do të ketë një efekt transformues mbi ju. Në vend që të mbani një marrëdhënie me dikë që s`ia vlen, do të largoheni nga kjo aleancë.

Peshorja

Një takim i pasionuar do t’ju japë një dimension të ri për jetën. Mos u bëni të shpejtë për të porositur ftesat e dasmës. Kjo marrëdhënie është ende në zhvillim dhe në rritje. Merrni kohë për t’u njohur me njëri-tjetrin më mirë përpara se të hiqni dorë nga pavarësia. Nëse tashmë keni një partner, shqyrtoni financat tuaja. Njëri prej jush po shpenzon përtej mundësive tuaja. Është koha për të marrë disa vendime të përgjegjshme. Punoni së bashku për të ndërtuar kursimet tuaja.

Akrepi

Merrni reagime pozitive për kontributin tuaj kreativ, që është inkurajues. Vazhdoni të punoni në një projekt arti që ju duket më shumë si lojë se sa si punë. Mund të jetë e nevojshme të bëni disa rregullime përpara se të vendosni këtë përpjekje në ekran. Edhe pse jeni të kënaqur me atë që keni bërë, ka disa aspekte që duhet të përsosen. Bisedoni me një Binjëk ose Virgjëreshë të orientuar në detaje për mënyrën se si mund ta ngrini punën tuaj nga e mira në të mirë. Do të duhet kohë për të arritur efektin e dëshiruar, prandaj jini të durueshëm.

Shigjetari

Do t’ju jepet një pozicion i mirë pune që e bën shpirtin tuaj të fluturojë. Përgatituni për të bërë disa nga veprat më të mira të jetës suaj. Ndonjëherë, do të shqyrtoni kontributet tuaja dhe mendoni se janë të tmerrshme. Kjo është vetëm nënndërgjegjja që përpiqet t’ju prishë. Kritiku juaj i brendshëm gjithmonë ju nxit që të luani mirë. Është një mekanizëm mbrojtës. Nuk do të zhgenjeheni.

Bricjapi

Tërhiquni në një vend të fshehtë privat me dashurinë tuaj. Është e mrekullueshme të humbisni në krahët e njëri-tjetrit. Ndërsa jeni jashtë rrjetit, miqtë dhe të afërmit do të shqetësohen. Ata do t`ju bombardojnë me mesazhe. Kjo është një shenjë se gjërat duhet të ndryshojnë. Shumë njerëz janë bërë të varur nga ju. Inkurajojini që të jenë më të vetë-mjaftueshëm. Sa më shpejt që bashkëpunëtorët tuaj të mësojnë të mendojnë për veten e tyre, aq më të forta do të bëhen të gjitha marrëdhëniet tuaja. Tregoni besim në aftësitë e tyre dhe ndaloni marrjen e përgjegjësive.

Ujori

Koha e shpenzuar në shtëpi do të jetë e dobishme, për sa kohë që jeni të gatshëm të përballeni me disa sfida në punë. Në vend që të merrni pushim nga puna për të shmangur një konfrontim të pakëndshëm, kini zemër për të diskutuar me punëdhënësin tuaj. Jini të ndershëm në lidhje me një situatë që po ndikon në produktivitetin tuaj. Mund t`ju duhet të paraqisni një ankesë zyrtare ose të filloni një seancë dëgjimore të ndonjë lloji. Qëndroni i fortë. Familja juaj do të japë dashurinë dhe mbështetjen që ju nevojitet për të kërkuar drejtësi.

Peshqit

Kënaqe anën tënde sensuale. Gëzoni një marrëdhënie romantike me dashurinë tuaj, hani një vakt 5të shijshëm ose bëni një trajtim në një spa luksoze. Ju keni punuar shumë dhe duhet të gëzoni frytet e punës tuaj. Dikush do t’ju akuzojë për të qenë ekstravagant. Mos u mbrojtni. Kjo kritikë nuk ka vlefshmëri. Ju keni të drejtë të gëzoni paratë që keni fituar. Njerëzit që akuzojnë të tjerët për të qenë financiarisht të papërgjegjshëm, shpesh janë të paaftë të dëmtojnë vetveten. Ky është problemi i tyre, jo juaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test