Cilët janë gjinjtë më tërheqës për meshkujt? - Bota Sot
Cilët janë gjinjtë më tërheqës për meshkujt?

Life style

E shtunë, 20 tetor 2018

Cilët janë gjinjtë më tërheqës për meshkujt?

Më: 13 maj 2018 Në ora: 21:49
Foto ilustrim

Femrat me gjinj më të mëdhenj kanë nivele më të larta të estrogjenit dhe gjinjtë e mëdhenj janë tregues të fertilitetit, tregon një studim.

Shumë gra besojnë se futja e silikonit në gjoksin e tyre do t'i bëjë ato më tërheqëse për meshkujt. Por sa është kjo e vërtetë?

Megjithatë, burrat nuk janë të hipnotizuar nga gjinjtë e gjinisë femërore. Një sondazh i kryer nga Universitetit i Pragës Çarls në Brazil, Kamerun, Namibi dhe Republikën Çeke zbuloi se meshkujt që kishin ardhur për të parë fotot e gjinjve të grave kishin zgjedhur më shpesh femra me gjoks të përmasave të mesme.

Por më e rëndësishme se madhësia e tyre ishte forca e indeve të gjinjve. Pas gjinjve të mesëm, më tërheqëse në sytë e meshkujve ishin gjinjtë me numra të mëdhenj.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test