8 arsye pse një grua shmang seksin: Ju nuk duhet t’i injoroni ato … - Bota Sot
8 arsye pse një grua shmang seksin: Ju nuk duhet t’i injoroni ato …

Life style

E premte, 16 nëntor 2018

8 arsye pse një grua shmang seksin: Ju nuk duhet t’i injoroni ato …

Më: 19 maj 2018 Në ora: 11:29
Foto ilustrim

Situata është alarmante, shumë gra në këtë botë nuk kanë dëshirë për seks. Arsyet për këtë janë shumë serioze, thotë Dr Rachel Carlton Abrams, një specialist në seksualitetin

Për dekada të tëra studioj seksualitetin e shëndetshëm. Shqetësimi më i madh për pacientët dhe studentët e mi është një epsh i ulët.

Një studim global i sjelljeve seksuale ka treguar se 26 deri 43 përqind e grave në mbarë botën kanë dëshirë seksuale të ulët . Si mjek dhe si një grua unë mendoj se është alarmante, tha Dr Rachel Carlton Abrams, autor i “Bodywise” dhe numërohen tetë arsye pse femrat shmangin seksin.

Ka arsye serioze që nuk duhet të injorohen.

1. Familja e përkeqësoi seksualitetin

2. Nuk ka besim në dukje

3. Ka përjetuar një traumë lidhur me seksin

4. Seksi është shumë i dhimbshëm

5. Mungon testosteronin e saj

6. Ka probleme shëndetësore

7. Ajo është nën stres

8. Nuk ka besim në partner.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test