Arsyet pse nuk dëshironi seks - Bota Sot
Arsyet pse nuk dëshironi seks

Life style

E hënë, 22 tetor 2018

Arsyet pse nuk dëshironi seks

Më: 24 maj 2018 Në ora: 17:17
Foto ilustrim

Libido i ngadalësuar nuk do të thotë që ju keni humbur interesin për seksin.

Ka shumë arsye përse epshi i grave vuan nga koha në kohë, nga stresi te mosbalancimi hormonal dhe madje edhe nga seksi i keq.

Një studim mbarëbotëror i sjelljeve seksuale zbuloi se 26-43% e grave në mbarë botën kanë zvogëluar dëshirën seksuale.

Seksi i kënaqur sjell shumë përfitime - është i shëndetshëm, prodhon kimikate të rëndësishme për trupin dhe forcon marrëdhënien me partnerin, kështu që është jetike për të rivendosur epshin e shëndetshëm.

Këto janë shtatë shkaqet pse nuk dëshirojmë të kemi seks:

-Stresi

-Seksi i dobët

-Seks i dhimbshëm

-Hormonet

-Sëmundjet

-Vetëbesimi

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test