"E dashura ime ka më shumë përvojë seksualisht, ndërsa unë.." - Bota Sot
"E dashura ime ka më shumë përvojë seksualisht, ndërsa unë.."

Life style

E diel, 21 tetor 2018

"E dashura ime ka më shumë përvojë seksualisht, ndërsa unë.."

Nga: Bota sot Më: 15 korrik 2018 Në ora: 09:29
Ilustrim

Unë kisha marrëdhënie vetëm me bashkëshorten time derisa ajo më la. Tani jam në një lidhje dhe partnerja ime është më me përvojë seksualisht. Kjo po e shkatërron seksin tonë.

E dashura psikologe: Unë nuk mundem të dukem sikur gjithqka po shkon mirë në dhomën time të gjumit dhe se gjithqka po shkatërron besimin tim.

Unë jam 44 vjeqare dhe partneri im 39 vjeqare, por seksualisht më me përvojë se unë. U martova i ri dhe kisha marrëdhënie seksuale vetëm me bashkëshortën time derisa ajo më la.

Sido që të jetë unë duket se nuk kam të drejtë.

Ajo ka vazhduar për aq kohë sa që tani po e shkatërron besimin tim brenda dhe jashtë dhomës së gjumit.

ne shkuam në një darkë romantike javën e kaluar dhe unë isha i vendosur për t'i dhënë asaj një natë për ta mbajtur mend, por kur erdhi tek seksi ishte një fatkeqësi.

Kam provuar të ndryshoj pozicionet, e kam humbur ereksionin tim dhe nuk ka mundur ta kthej. Partnerja ime thotë se ska rëndësi.

Ne jemi bashkë për dy vite dhe cdo gjë ishte e shkëlqyer, pavarësisht seksit. Unë nuk i kam pasur këto probleme më parë.

Psikologia përgjigjet: Është e dukshme sikur ju po i bëni vetes presion, pasi e dini që e dashura juaj ka shumë përvoje seksualiahst dhe bashkëshortja ju la juve, ndoshta për shkak të besimit.

Seksi i mirë më shumë lidhet me komunikim sensual mes qiftit sesa afëtsive, duke përfshirë edhe përdorimin e fjalëve./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test